Традиційні страви Вітовської громади, що на Миколаївщині, увійшли до гастроенциклопедії

Традиційні страви Вітовської громади, що на Миколаївщині, увійшли до гастроенциклопедії

Традиційні страви Вітовської громади, що на Миколаївщині, увійшли до гастроенциклопедії
Фото: ocnt.com.ua

Вітовські страви увійшли до першої енциклопедії "Гастроспадщина України: традиції гостинності та культура приготування страв". Роботу над цим проєктом Український центр культурних досліджень розпочав у жовтні 2020 року.

Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіла голова експертної ради з питань нематеріально культурної спадщини Вітовщини Наталія Феник.

До гастроенциклепедії увійшли страви вітовських рибалок: тюлька насторчак, товченики по-вітовськи та вітовська юшка.

"До реєстру нематеріальної культурної спадщини Вітовщини потрапили чотири елементи, серед яких три автентичні страви. По-перше, проєкт гастрономічна Вітовщина ми розпочали зі страв, які готуються саме в нашому колишньому Вітовському районі (нині це Миколаївський район — ред.). Були зібрані всі документи, відеопрезентації, світлини, що підтверджують автентичність страв. Організатори перевірили дану документацію і запропонували експертній раді подати наші елементи до включення їх до переліку ЮНЕСКО", — розповідає Наталія Феник.

За словами Наталії Феник, на інтерактивній мапі будуть показані деякі гастрономічні фестивалі, розроблені туристичні маршрути Вітовщини.

Читайте також: "Mykolaiv ART Week: CHANGE. Понад 50 митців представлять свої роботи на виставці в рамках фестивалю"

Проєкт "Гастроспадщина України" складається з трьох частин. Зокрема, вебресурсу, гастрономічної мапи та гастроенциклопедії, в яких представлені історичні гастрономічні маршрути, рецепти страв відомих особистостей України, локальні гастрофестивалі, унікальні архітектурні об’єкти, історичні пам’ятки, інфраструктурні об’єкти та готельно-ресторанні комплекси.

"Унікальність проєкту полягає в об’єднанні наявних й реалізації нових дослідницьких ініціатив з метою презентації культурного розмаїття України зовнішнім та внутрішнім гравцям туристичного ринку. За допомогою комунікації в інтернет-просторі територіальні громади мають чудову можливість популяризувати власні культурно-історичні надбання. Сайт проєкту стане дієвим інструментом для досягнення цієї мети", — розповідає директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.

Перша енциклопедія "Гастроспадщина України – традиції гостинності та культура приготування страв", що видаватиметься українською та англійською мовами, станом на перше жовтня 2021 року, перебуває на стадії формування. Адже, за словами організаторів, зібрані матеріали та проведені дослідження потребують подальшої обробки та систематизації.

У жовтні 2021 року за підтримки Українського культурного фонду триває дослідження "Гастроспадщини України: традицій гостинності та культури приготування страв", відбувається розробка гастрологотипів регіонів.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок