Сумські перевізники відкрито показали розрахунки тарифів та погодились не припиняти роботу 1 жовтня

Сумські перевізники відкрито показали розрахунки тарифів та погодились не припиняти роботу 1 жовтня

Сумські перевізники відкрито показали розрахунки тарифів та погодились не припиняти роботу 1 жовтня
Суспільне Суми

На сайті Сумської міськради опублікували файли з розрахунками тарифів на проїзд 12 сумських приватних перевізників. Це перший випадок коли підприємці відкрито показують свої розрахунки.

Відповідно до опублікованої інформації, перевізники під час розрахунків керуються "Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту", який затверджений наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 17 листопада 2009 року. Також перевізники керуються даними пасажиропотоку, облік якого проводив ХНАДУ у 2018 році.

Кожен перевізник представив повні розрахунки свої витрат на паливо, автомобільні шини, акумуляторні батареї, мастильні матеріали, оплату праці водіїв, технічний огляд тощо.

Окремо розраховують й вартість проїзду за карантинних обмежень (перевезення пасажирів тільки на сидячих місця). Так для кожного маршруту – своя ціна, а точніше дві ціни. Середня ціна відповідно до цих розрахунків – 9,9-11 грн, а з урахуванням карантинних обмежень на 2-2.5 грн більше. Найбільша вартість проїзду у розрахунках ФОП Сезько за 51 маршрутом: 13,77 грн 16,67 грн з урахуванням карантину.

Також перевізники зустрілися з представниками місцевої влади та обговорили ситуацію з підвищенням вартості палива. Ціна палива прямо впливає на вартість перевезень, без підвищення якої, перевізники мали намір з 1 жовтня не вийти на маршрути.

Як вказано на сайті міськради, інформація про здорожчання на 70% стисненого природного газу – правдива. Однак переглянути тарифи на проїзд виконавчий комітет зможе не раніше 6 жовтня, коли мине 30 днів з публікації проєкту рішення "Про встановлення граничних тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів...".

Перевізники погодились почекати та не припиняти роботу 1 жовтня.

Що відомо

  • Сумські перевізники звернулися до міського голови з вимогою вирішити питання з тарифами в маршрутках. Якщо цього не станеться до 1 жовтня, вони мали намір припинити працювати на маршрутах.
  • На початку вересня на сайті міської ради оприлюднили проєкт документа про підвищення вартості проїзду у приватних маршрутках. Мова йде про підвищення вартості проїзду до 10-ти гривень, для школярів 1-4 класів – проїзд становитиме 5 гривень. Доїхати до Піщаного коштуватиме 13 гривень.
  • Протягом місяця з дня оприлюднення усі охочі можуть подати свої скарги та зауваження до відділу транспорту Сумської міської ради. Після цього тарифи мають затвердити члени виконавчого комітету.
На початок