У Миколаєві обговорили влаштування велодоріжок

У Миколаєві обговорили влаштування велодоріжок

У Миколаєві обговорили влаштування велодоріжок
Фото: Суспільне Миколаїв

У Миколаївській міській раді обговорили поправки до проєкту з влаштування спільного руху велосипедистів та громадського транспорту на ділянці від вулиці Велика Морська до Соборної та розмітку нової велодоріжки від Соборної до Набережної.

За словами координатора ініціативної групи "Велорух Миколаїв" Руслана Крєтова, смуга шириною 50 см, яку нещодавно розмітили по вулиці Великій Морській, не є велодоріжкою. Говорить, що виникли непорозуміння через відсутність будь-яких пояснень від комунальних служб щодо частини нової розмітки під велосмугу.

"Ця лінія, яка йде від бордюру до цієї лінії шириною 50 см, як нам пояснили і в Комунальному спеціалізованому монтажно-експлуатаційному підприємстві, так позначається кінець руху. У розмітці це просто осьова лінія, за яку не можна заїжджати. Рух громадського транспорту та велосипедистів буде здійснюватися по так званій автобусній смузі", – розказав Руслан Крєтов.

велодорожки
Засідання робочої групи. Фото: Тетяна Макушева / Суспільне Миколаїв

Роз’яснення ситуації з новою розміткою відбулося на робочій зустрічі представників велоруху, департаменту ЖКГ та підрядника з першим заступником міського голови Віталієм Луковим.

За словами речника Патрульної поліції Віталія Душка, організація спільного руху велосипедного транспорту у смузі громадського транспорту допустима, якщо ширина всієї смуги складає три з половиною–чотири метри. Тоді на велодоріжку виділяється півтора метра.

"У правилах дорожнього руху були зміни і там вказано, що велосипедисти можуть рухатися по смугах громадського транспорту", — розказав Віталій Душко.

Читайте також: "Освіта дорослих. У Миколаєві реалізовують проєкт "Місто, яке навчається і навчає".

Над розміткою працюватиме Комунальне спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство. Вся велосмуга пролягатиме від вулиці Велика Морська до Набережної. Для безпеки велосипедистів, ділянку в пішохідній зоні проєкту пофарбують у білий колір, на проїжджій частині та перехрестях — червоний. Проєкт погодили 23 липня 2021 року. Наразі досі тривають обговорення та внесення поправок.

Розмітку для велосмуги на ділянці від Садової до Соборної планують виконати вже до кінця 2021 року. На роботи з міського бюджету виділили 680 тис. грн.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок