В Одеському худмузеї презентують збірку "Вірші дилетанта" Олександра Ройтбурда

В Одеському худмузеї презентують збірку "Вірші дилетанта" Олександра Ройтбурда

В Одеському худмузеї презентують збірку "Вірші дилетанта" Олександра Ройтбурда
Фото: Opinion

14 жовтня в Одеському художньому музеї відбудеться перша презентація збірки поезій Олександра Ройтбурда "Вірші дилетанта". Захід приурочили до 60-річчя з дня народження художника, повідомили у видавництві Meridian Czernowitz.

До книги потрапили поезії, написані Ройтбурдом протягом всього життя. Це 66 текстів, які супроводжують ілюстрації письменника та друга художника Сергія Жадана.

"Це справді цікава книжка віршів, у якій час розчиняється в просторі, а ліричний герой весь час балансує на межі відвертості й непристойності. Збірка, яку буде особливо цікаво читати тим, хто знає художника Ройтбурда. Але, ризикну припустити, тим, хто його не знає, читати буде ще цікавіше", – розповів Жадан.

В Одеському худмузеї презентують збірку "Вірші дилетанта" Олександра Ройтбурда
Збірка поезій Олександра Ройтбурда. Meridian Czernowitz

У видавництві розповіли, що Ройтбурд брав безпосередню участь у створенні майбутньої збірки. Зокрема колишній директор Одеського художнього музею самостійно відбирав та редагував власні поезії, а також вирішував, якою буде форма книги, дизайн, колір та тип обкладинки. За життя Олександр Ройтбурд встиг затвердити фінальний макет книги.

Перша презентація "Віршів дилетанта" відбудеться в Одеському художньому музеї 14 жовтня о 15:00. Цього дня Ройтбурду виповнилося б 60 років. У заході візьмуть участь видавець Святослав Померанцев та автор ілюстрацій і післямови Сергій Жадан.

Що відомо

  • Олександр Ройтбурд — представник української нової хвилі та один із найдорожчих сучасних митців України. Творчість Олександра Ройтбурда охоплює живопис, графіку, відео, інсталяцію та перфоманс. Ройтбурд був одним із перших, хто публічно підтримав Євромайдан та став безпосереднім його учасником у Києві та Одесі.
  • Наприкінці 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Але 4 вересня 2019 року депутати вирішили звільнити художника, а 7 вересня містяни влаштували акцію під мерією з вимогою поновити Ройтбурда на посаді.
  • 10 лютого 2020 року Приморський суд Одеської області скасував рішення облради щодо припинення дії контракту з Ройтбурдом, а 1 червня Одеський апеляційний суд скасував це рішення. На початку червня 2021 року крапку в суперечці між художником та депутатами місцевої облради поставив Верховний суд — він визнав Ройтбурда законним директором закладу.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.

Читайте також

  • Помер художник Олександр Ройтбурд. Мінкульт пообіцяв втілити його мрію в життя
  • Учасник Майдану та переможець "музейної війни". Ким був художник Олександр Ройтбурд
  • Скандал в Одеському музеї: справу щодо звільнення Олександра Ройтбурда розгляне Верховний суд

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант