У Полтаві розпочалась сесія обласної ради (оновлюється)

У Полтаві розпочалась сесія обласної ради (оновлюється)

У Полтаві розпочалась сесія обласної ради (оновлюється) UA Полтава

14.25. Сесію завершили.

14.15. Депутати полтавської обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради про неприйнятність великого розміру грошової застави на місцевих виборах. Його ініціював заступник голови обласної ради Анатолій Ханко. У проєкті рішення йдеться: «Нічим необґрунтоване збільшення грошової застави у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців порівняно з попередньою формулою 4 мінімальні заробітні плати на кожні 100 тисяч виборців) є надмірно високим, як наслідок, брати участь у виборах можуть тільки ті партії та громадяни, які володіють достатньо великими грошовими коштами». Це у зв’язку із тими змінами, які у Виборчому кодексі України із 1 січня цього року. «З метою усунення дискримінації щодо обласних та міських рад з кількістю виборців більше 90 тисяч, просимо внести зміни у Виборчий кодекс України, якими уніфікувати підхід до грошової застави, зменшивши її для зазначених місцевих рад з розрахунку 4 мінімальні заробітні плати на кожні 90 тисяч виборців», - пояснюється у проєкті рішення.

14.10. Депутати облради підтримали Звернення до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо скасування тарифу на послуги розподілу природного газу. Цей проєкт рішення ініціювали депутати Анатолій Власенко, Олександр Коросташов та Анатолій Ханко. У проекті йдеться: «Значна частина жителів Полтавської області свого часу за власні кошти купували матеріали (труби, ізоляційний матеріал та інші витратні матеріали) для підведення до своїх господарств газу, але в даний час прийняте рішення змушує всіх здійснювати оплату за транспортування газу до своїх осель фактично по своїх власних трубах». Нагадаємо, З 1 січня 2020 року споживачі платять окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.

13.45. Полтавська обласна рада проголосувала за подання до Верховної Ради щодо перейменування села Ромодан на Лубенщині. Це підтримали 49 депутатів. Жителі хочуть, щоб його перейменували на село Левко-Ромодан. Це ініціювала Новооріхівської сільської ради Як пояснено у проекті рішення, «з метою повернення історичної назви населеного пункту та уникнення плутанини». Адже селище з такою самою назвою вже є у Миргородському районі.

11.40. Перерва, бо перезапустили систему голосування

10.30. Депутати обласної ради зняли із порядку денного питання щодо внесення змін до показників обласного бюджету та про затвердження переліку об'єктів, на які мають спрямувати гроші з обласного бюджету відповідно до обласної програми "Питна вода Полтавщини". Включили додатково понад 20 питань. Поряд денного затвердили.

10.00. Розпочалася сесія Полтавської обласної ради. Нині тут зареєстровано 61 депутат. Вони мають розглянути щонайменше 24 питання.

Серед них про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік,внесення подання до Верховної Ради щодо перейменування села на Лубенщині. Також звернення до парламенту та до Кабінету міністрів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди