Музеї при вишах та визнання ХАМАС терористами. Що зробив Віктор Балога у Верховній Раді

Музеї при вишах та визнання ХАМАС терористами. Що зробив Віктор Балога у Верховній Раді

Музеї при вишах та визнання ХАМАС терористами. Що зробив Віктор Балога у Верховній Раді

Суспільне публікує серію матеріалів про результати дворічної діяльності у Верховній Раді народних депутатів від Закарпаття.

Музеї при вищих навчальних закладах, зовнішньополітичні питання та майже половина пропущених засідань — результати нардепа Віктора Балоги, обраного за 69 округом, проаналізували у програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному. Сам депутат не прийняв запрошення на ефір програми, про причину відмови помічник народного обранця Роман Поворозник не повідомив.

Діяльність Віктора Балоги у Верховній Раді

Віктор Балога — член комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Перебуває у депутатській групі "За майбутнє". Протягом понад дворічного періоду депутат був присутнім на 57,1% засідань, у 45% голосував проти позиції фракції, – такі дані наводять у Telegram-боті "Депутат на долоні".

Віктор Балога подав 31 законопроєкт, 4 з них стали чинними. Також він подав 10 поправок (одна була врахована), та два запити (обидва на стадії розгляду).

Виконання передвиборчих обіцянок Віктора Балоги

"Якщо подивитися на повноваження депутата, то ми розуміємо, що реалізувати цю програму можна лише за належної роботи всіх органів державної влади" — каже регіональний координатор Громадянської мережі "Опора" Святослав Бабіля. "Частина із озвучених пунктів програми депутата відноситься до повноважень Кабінету Міністрів, частина — до органів самоврядування. З іншого боку, народні депутати мають передбачені законодавством права: ініціювати законопроєкти, приймати їх, звертатися з пропозиціями до Кабінету Міністрів, приймати кадрові рішення щодо того ж самого уряду, звертатися з депутатськими запитами або депутатськими зверненнями щодо тих чи інших питань. Діяльність депутата можна оцінювати на підставі його законодавчих ініціатив, або на підставі його голосувань, бо вони є публічними і демонструють справжню позицію народних обранців. Ініціатива щодо зменшення депутатів у Верховній Раді була зареєстрована. Це не була ініціатива Віктора Балоги. З цьому питання голосували у лютому 2020-го року. Її суть: зменшити кількість народних депутатів до 300 осіб, з іншого боку – підтвердити пропорційну виборчу систему. І єдиним народним депутатом від Закарпатської області, який проголосував проти цієї ініціативи був якраз Віктор Балога. Єдиний, хто підтримав, Михайло Лаба. Решта закарпатських нардепів утрималися. Хоча ми розуміємо, що у законопроєкті є цілий ряд інших ініціатив, які, можливо, не підійшли парламентарю, він відповідно не проголосував", — зазначив Святослав Бабіля.

"Щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, то вони регулюються з одного боку ринком, з іншого вплив має уряд. Якщо подивитися на законодавчі ініціативи Віктора Балоги, він наприклад ініціював не питання тарифів, а законопроєкт, який стосувався безпосередньо відповідальності постачальників газу, за якість наданих послуг. Цей законопроєкт не був прийнятий. Наразі він лежить у парламентарів", — розповів представник "Опори".

Також Святослав Бабіля розповів, що Віктор Балога не підтримав декілька законопроєктів, внаслідок яких розділили оплату за газ на дві складові — забезпечення газовим постачанням і безпосередньо постачання газу. "Це був дискусійний законопроєкт: з одного боку були вимоги міжнародних структур щодо його прийняття. Цього вимагає ринок, і це належні практики, які застосовують у декількох розвинених країнах. З іншого боку, була критика цієї ініціативи, і конкретно Віктор Балога за цю ініціативу не голосував через відсутність або не брав участь у голосуванні за більшість з цих законодавчих ініціатив.

Прийняті законопроєкти Віктора Балоги. Про що вони

"Якщо говорити про прийняті законопроєкти, співініціатором яких є Віктор Балога, то тут можна виділити законопроєкт, який стосувався діяльності музеїв при вищих навчальних закладах. Цими змінами до законодавства передбачалося створення музеїв при вишах, а також дозволялося мати штатного працівника у закладі. Інший законопроєкт стосувався забезпечення прав громадян щодо доступу до реєстрації актів цивільного стану. Він передбачав узгодження законодавства через децентралізацію, щоб громадяни могли отримувати якісні послуги. Також були прийняті дві постанови, які ініціював Балога. Остання — це депутатський запит про присвоєння звання Героя України покійному екснардепу Червонюку і інша постанова про ініціювання постанови щодо вшанування дітей, що стали жертвами конфлікту на Сході України. Ця постанова так само була прийнята у Верховній Раді", — розповів представник "Опори" Святослав Бабіля.

"Щодо зовнішньої політики, у своїй програмі він говорив, що по-перше потрібно активізуватися щодо вступу України до НАТО, по-друге — нам потрібно докладати максимум дипломатичних зусиль, щоб протидіяти російській агресії. Зі свого боку, із законодавчих актів, які він ініціював, міжнародної тематики стосується один — про визнання ХАМАС (палестинський ісламський рух) терористичною організацією. Більше законопроєктів на зовнішньо-політичну тематику Віктор Балога не ініціював. Я вважаю, що це більше прерогатива президента, Кабміну, але Верховна Рада має дійсно брати активну участь у цих питаннях", — каже Святослав Бабіля.

Представник "Опори" зазначив, що судячи з результатів голосувань у Верховній Раді, 8 прийнятих рішень так чи інакше стосувалися вступу України до НАТО, а Віктор Балога підтримав лише одне таке голосування, під час решти він був відсутній.

"Інша тема — це дипломатичний вплив і тиск. Верховна Рада прийняла ряд заяв, які стосувалися зовнішньої агресії, в яких Росія чітко визнавалася державою-агресором. Це були звернення до світового співтовариства, європейських країн, щодо тих чи інших подій. Невизнання виборів на Донбасі та у Криму, ситуація щодо затримання кримських татар, тощо. Віктор Балога підтримав 5 голосувань, жодного разу не голосував проти, але під час інших 14 він або не голосував, або був відсутній", — розповів Святослав Бабіля.

"Відсутність під час 70% голосувань — це багато"

"Важко визначити позицію цього депутата тому, що він не бере участь у величезній кількості голосувань. Відсутність під час 70% голосувань — це багато", — розповів регіональний координатор "Опори".

"Крім того, не є хорошою практикою, коли депутат, який зареєстрований у Верховній Раді, не бере участі у голосуванні. Щоправда, є і позитивна динаміка за останні місяці: він бере участь у близько половині голосувань у Верховній Раді. Але це точно не ті показники, які має демонструвати народний обранець, який відповідально ставиться до своїх обов’язків", — зазначив Бабіля.

Тематика законопроєктів Віктора Балоги. Найбільше — про галузевий розвиток, нуль — про державне будівництво

"Мене дивує, що народний депутат працює у комітеті державного будівництва і серед цих законопроєктів нуль, які стосуються тематики його комітету безпосередньо", — розповів представник "Опори".

"Тут виникає питання: або навіщо бути у такому комітеті, або чи варто перейти до іншого комітету та зосередитися на тих питаннях, які є пріоритетнішими на думку народного обранця. Якщо дивитися згідно з законодавством, там були ініціативи щодо оплати праці вчителів, щодо медицини, питання галузевого розвитку, тобто законопроєкти з абсолютно різних тематик", — розповів регіональний координатор "Опори" Святослав Бабіля.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди