У Києві вранці 29 вересня у 80-ті роковини від початку розстрілів у Бабиному Яру відбулася церемонія вшанування жертв нацистів. Участь у ній взяли президент Володимир Зеленський та керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного Єлизавета Серватинська, меморіальні заходи розпочалися о 10 ранку із церемонії покладання квітів військовослужбовцями.


Також біля пам'ятника загиблим киянам та військовополоненим запалили лампадки пам'ятного вогню, що горітиме впродовж двох днів.


"У 80-ті роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру в Києві президент України Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятника громадянам, страченим нацистами у Бабиному Яру, та встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знака "Менора", – розповіли в Офісі президента.
Пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання.

Президент також поклав квіти до пам’ятника ромам, страченим нацистами, а також до пам’ятника українській поетесі Олені Телізі. Він зазначив, що 29 вересня в усіх українських школах відбудеться національний урок, присвячений 80-м роковинам великої трагедії Бабиного Яру.

Зеленський нагадав, що протягом двох років жертвами нацистів у Бабиному Яру стали, за різними оцінками, від 100 до 200 тисяч людей.
"Окрім євреїв, це були українці та роми, військовополонені й пацієнти психіатричної лікарні. Загалом жертвами Голокосту в Європі стало щонайменше шість мільйонів євреїв. Півтора мільйона з них, тобто кожен четвертий убитий, були з України", – наголосив президент.

Ввечері представники різних конфесій проведуть спільну молитву за жертв тієї трагедії.
Читайте також
"Бабин Яр як Зона відчуження". У Києві відкрили виставку до роковин трагедії. Фоторепортаж
Нацбанк випустить дві монети до річниці трагедії у Бабиному Яру
Праведники України та Бабиного Яру отримають виплати від КМДА
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!