На Сумщині депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Лебедина

На Сумщині депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Лебедина

Уточнено
На Сумщині депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Лебедина
Суспільне Суми

Депутати проголосували за дострокове припинення повноважень голови Лебедина, що на Сумщині, Олександра Бакликова. 29 вересня рішення підтримали всі 32 депутати, які були присутні на сесії. Усього за списком їх — 34. Спочатку голосували таємно, а потім поіменно відкритим голосуванням.

На Сумщині депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Лебедина
Проти виступила група мешканців Лебедина, які прийшли на сесію підтримати мера.

На початку сесії виступав секретар міськради Дмитро Коваленко, який намагався відсторонити міського голову від ведення засідання. Мешканці висловлювались проти таких дій.

Своєю чергою міський голова Олександр Бакликов говорив, що не почне сесію, допоки усі не будуть на місцях, зокрема, й секретар ради. На що Дмитро Коваленко запропонував депутатам самим ініціювати початок сесії.

"На спільному засіданні постійних комісії, яке відбулося учора, 28 вересня, було прийнято рішення про надання проєкту рішення на розгляд сесії про дострокове припинення повноважень міського голови. Оскільки він має конфлікт інтересів і не може оголошувати порядок і вести сесію під час розгляду цього рішення. Ситуація в місті дуже складна, є проблеми з підготовкою до опалювального періоду. Наші дитячі садочки та школи не забезпечені повною мірою твердим паливом. Тобто питань, претензій до роботи дуже багато", – говорить секретар Лебединської міської ради Дмитро Коваленко.

Водночас 28 вересня Олександр Бакликов відсторонив секретаря від виконання обов’язків, бо на того скаржились громадяни через непрозорий розподіл землі на пасовищах. А його хочуть прибрати, каже, також через землю.

"Коли постало питання про інвентаризацію землі, а в нас в громаді її понад 165 тисяч гектарів, за моєю ініціативою підготували рішення про інвентаризацію землі всієї громади. До того ми підготували рішення, щоб до інвентаризації призупинити розподіл землі. Коли я це питання підготував – і виникло питання про дострокове припинення повноважень, мабуть, тому, що у нас депутати досить зацікавлені у земельних питаннях. Підстав для внесення цього питання до порядку денного не існує взагалі, це все незаконно", – зазначив Олександр Бакликов.

Сесію таки відкрив секретар Дмитро Коваленко, але без увімкнення гімну на початку. Олександр Бакликов викликав поліцію і написав заяву про незаконне захоплення влади та про перевищення Коваленком своїх посадових обов’язків.

Тим часом Дмитро Коваленко оголосив таємне голосування, за результатами якого 32 присутніх депутати одноголосно підтримують пропозицію про відставку мера. Після поіменного голосування результат не змінився.

"Чинний голова ставиться з неповагою до депутатського корпусу. Чого депутати збурилися? Вони збурилися останнім рішенням, коли один він тільки був проти присвоєння почесного громадянина м.Лебедин Двічі Герою Соціалістичної праці Марії Харитонин. З якого боку не заїжджаєш у Лебедин – кругом розруха", – говорить депутат Лебединської міськради Микола Зеленський.

З моменту прийняття рішення про дострокове припинення повноважень міського голови його обов’язки виконуватиме секретар міської ради, який оголосив перерву в засіданні сесії на невизначений час.

У пояснювальній записці до проєкту рішення секретар ради Дмитро Коваленко вказав причиною бездіяльність голови та незадовільне матеріально-технічне забезпечення діяльності старост.

Олександр Бакликов сказав, що всі рішення, які прийняли і приймуть депутати під головуванням секретаря, він оскаржуватиме у суді.

На Сумщині депутати проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Лебедина

Що відомо про Олександра Бакликова

Олександр Бакликов народився в Лебедині. Він одружений, має дорослих сина та доньку. Йому 57 років.

Працював токарем, вчителем, був приватним підприємцем. Очолював МПП "Крестина", МПП "Альфа".

2015-го року обраний на посаду Лебединського міського голови. Вдруге переміг на виборах Лебединського міського голови восени 2020 року.

Згідно з декларацією за 2020 рік він має у користуванні будинок в Лебедині, площею 102,5 м кв. У його власності — два автомобілі: SKODA Rapid 2013 року випуску та CITROEN Berlingo 2003 року випуску.

За 2020 рік він заробив майже 418 тисяч гривень як міський голова. Дохід дружини становив трохи більше ніж 31 тисячу гривень.

Дмитро Коваленко

Дмитро Коваленко у 2020 році балотувався на посаду міського голови Лебедина від "Опозиційної платформи — за життя". Раніше працював у "Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", старшим фельдшером Лебединської підстанції Охтирської станції екстреної медичної допомоги.

Вибір редакції

На початок