Міський голова Черкас пояснив, чому не підписав рішення про здорожчання тепла

Міський голова Черкас пояснив, чому не підписав рішення про здорожчання тепла

Міський голова Черкас пояснив, чому не підписав рішення про здорожчання тепла
УНІАН

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко не підписав рішення виконкому про підняття тарифу на тепло для користувачів КП "Черкаситеплокомуненерго". Про це він розповів у коментарі Суспільному.

За підвищення тарифу проголосували під час засідання виконкому. Керівник КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась пояснив, що без підняття тарифу на тепло пройти опалювальний сезон неможливо. Керівниця департаменту економіки та розвитку Ірина Удод своєю чергою зауважила, що у разі задекларованого здорожчання сума у платіжки для населення збільшиться на близько 200 гривень.

Міський голова Анатолій Бондаренко заявив, що не підписав таке рішення виконкому і розраховує на те, що в ситуацію втрутиться Кабмін.

"Я чекаю, що уряд зробить обіцяну компенсацію міським бюджетам за тарифи й буде підписаний меморандум, після якого ми отримаємо додаткові кошти на цю різницю, яку декларують", — розповів він у коментарі Суспільному.

Відреагував на таке рішення виконкому і голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко. Він повідомив, що 30 вересня відбудеться засідання Конгресу місцевих і регіональних влад, де, зокрема, розглянуть тарифне питання.

Що відомо

  • За словами керівника КП "Черкаситеплокомуненерго" Павла Карася, без підняття тарифу на тепло пройти опалювальний сезон неможливо. Наразі, зазначив він, тариф на газ складає 3 900 гривень за 1 000 м3, а насправді відповідає тарифу 6 183,33 гривні за 1 000 м3 без ПДВ.
  • Асоціація міст України звернулася до президента, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років. У заяві йдеться, що ціна газу збільшується з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб. м для бюджетної сфери плюс вартість розподілу газу та інші витрати. Для збереження тарифів на тогорічному рівні для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування 25 млрд грн.
  • У серпні Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила, що на складах теплоелектростанцій України спостерігається критична ситуація, пов’язана із недостатнім рівнем накопичення вугілля.
  • Міністерство енергетики планує пройти наступні опалювальні сезони автономно від енергосистеми Росії та Білорусі, аби у 2023 році розпочати синхронізацію української енергосистеми з європейською ENTSO-E.
  • З 1 травня в Україні набули чинності нові правила призначення житлових субсидій. Кабмін ухвалив відповідну постанову 14 квітня. В уряді запевнили, що з травня 100% субсидій будуть виплачуватися "живими грошима".
  • Денис Шмигаль заявив, що Україна підготувалася до опалювального сезону на 83 відсотки.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок