«Я вирішила піти із життя». Вероніку Моторіну суд визнав винною у вбивстві інструктора у Полтаві

«Я вирішила піти із життя». Вероніку Моторіну суд визнав винною у вбивстві інструктора у Полтаві

«Я вирішила піти із життя». Вероніку Моторіну суд визнав винною у вбивстві інструктора у Полтаві
Суспільне Полтава. Фото: січень 2021

Новину відредаговано: у попередній редакції матеріалу зазначалось, що "суд заборонив показувати обличчя Вероніки Моторіної". Однак за рішенням суду від 15 вересня 2021 року суд заборонив "проводити фото- і відеозапис Вероніки Моторіної".

Вероніці Моторіній, яку обвинувачують в умисному вбивстві інструктора полтавського тиру у лютому 2020-го, винесли вирок. Її позбавили волі на 15 років. Таке рішення ухвалила колегія суддів Октябрського райсуду обласного центру. Перед цим дівчині надали останнє слово.

Під час засідання Моторіна сказала, що її довів до депресії хлопець, а працівника тиру поранила випадково. Також дівчина попросила пробачення у дружини загиблого інструктора. Робити фото- і відеозаписи Вероніки Моторіної суд заборонив. Про це на минулому засіданні клопотав її захисник.

Вероніку Моторіну суд визнав винною у вбивстві інструктора у Полтаві
Вероніка Моторіна отримала 15 років за вбивство інструктора в тирі. Фото: листопад 2020. Суспільне Полтава. Фото: листопад 2020

"Боялася до вас (до дружини загиблого інструктора тиру – ред.) звернутися, не могла зважитись на це. Не подумайте, що прийшла до цього висновку я тільки зараз. У душі я постійно вибачаюся перед вами і вашим чоловіком. У моїх діях не було поганого умислу. У мене постійно був стрес. Я почала приймати заспокійливі, але мені ставало тільки гірше і я вирішила піти із життя. Я дуже ненавиджу себе за те що сталося і дуже шкодую, що не обрала інший спосіб, чи місце щоб ніхто не постраждав", - розповіла засуджена Вероніка Моторіна.

Колегія суддів, що винесли вирок Моторіній та її адвокат Андрій Євдокименко
Оголошення вироку у справі Моторіної, яка вбила інструктора в тирі. Колегія суддів і її адвокат Андрій Євдокименко. Суспільне Полтава

"У сукупності отриманих і проаналізованих доказів суд приходить до висновку, що саме дії Моторіної були вчинені умисно та протиправно заподіяна смерть потерпілому Смольянінову. А тому її винуватість у вчиненні кримінального правопорушення передбаченою частиною першою статті 115 Кримінального кодексу України доведена повністю", - сказала суддя Октябрського райсуду Полтави Тетяна Січиокно.

Загалом цю справу розглядали понад півтора роки. За увесь час допитали понад десяток свідків та дослідили два томи матеріалів справи, письмові, речові та відеодокази. Про це Суспільному повідомила прокурорка Яна Рощепа. Спілкуватися на камеру вона відмовилася, як і захисник Вероніки Моторіної. Останній повідомив, що подаватиме апеляцію щодо вироку. Родичі загиблого інструктора також відмовилися говорити із журналістами.

Що відомо:

  • Вероніку Моторіну обвинувачують у вбивстві інструктора полтавського тиру. За даними правоохоронців, 7 лютого 2020-го року дівчина прийшла до закладу і з пістолета, який належав тиру, вистрелила у 64-річного Сергія Смольянінова. Він загинув на місці.
  • Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною першої статті «Умисне вбивство». Санкція – від 7 до 15 років позбавлення волі. Під вартою Вероніка Моторіна перебуває від 8 лютого 2020.
На початок