Чи готова Херсонщина до боротьби з коронавірусом

Чи готова Херсонщина до боротьби з коронавірусом

Чи готова Херсонщина до боротьби з коронавірусом
Суспільне Херсон

Захисні костюми, спеціально відведені бокси. У Херсонській інфекційній лікарні підготували усе необхідне на випадок зараження коронавірусом. Днями чекають на надходження тестів,- розказує директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Короленко.

Головний лікар Херсонської обласної інфекційної лікарні Володимир Мітковський говорить, що у разі виявлення зараження коронавірусом у пацієнтів, їх розміщатимуть в окремих боксах:

"Тут - шість боксів, там у нас - десять, у іншому корпусі -чотири. Можна ще розмістити у підвалі. Загалом по області на випадок надзвичайної ситуації ми можемо відкрити 400 боксів".

Завідувач реанімаційного відділення Михайло Набатов розказує , як лікарня працюватиме у разі масового зараження:

"Якщо йтиметься про масове надходження хворих, то це інший протокол. Лікарня перекривається повністю. Всі оці двері будуть відчинені. Спати будуть працівники у спеціальному ізоляторі. Додому не йтимуть. Якщо поодинокі випадки , то бокси і все. Ну а якщо масово, то це вже інша історія".

За словами медичної директорки закладу Олени Тимошенко при тяжкому перебігу, у разі зараження коронавірусом, пацієнта переводитимуть на штучну вентиляцію легенів. Апаратів у лікарні 5, та згодом, як зазначив директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, має надійти ще 22".

"Ми отримаємо аксигінатори , апарати івл, 225 тисяч відповідних масок, апарати кисневі".

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв розповідає про алгоритм дій при транспортуванні хворого з підозрою на коронавірус до лікарні:

"Спеціальний автомобіль виїжджає. Привозить сюди, а цей заклад охорони здоров'я визначений базою. І тут вже відбуваються діагностичні заходи. У випадку підтвердження коронавірусу, будуть здійснюватися усі необхідні заходи лікування, такі як і в інших країнах".

Директор Департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко розказав про профілактичні заходи:

"На техногенній комісії у нас було визначено, що буде здійснюватися обробка всіх наших маршруток, на кінцевих зупинках. Чітко визначено яким розчином. Із сьогоднішнього дня (27-го лютого-ред.) всі школи, дитячі садочки, всі ЦНАПи, там де скупчення людей, також університети, будуть оброблятися спец.розчином. Також мають бути килимки".

За словами директора Депатраменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації на сьогодні (27-е лютого-ред.)в Україні не зафіксовано жодного випадку зараженості на коронавірус.

Еріка Авдєєва, Владислав Купрєєв. Суспільне Херсон

На початок