Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини

Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини

Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини
Суспільне Карпати

Офтальмологи Івано-Франківської обласної дитячої лікарні 23 вересня прооперували передчасно народжену дівчинку та зберегли їй зір. У немовляти діагностували ретинопатіюЗахворювання сітківки ока, яке призводить до погіршення зору. Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора лікарні Наталія Митник.

За її словами, ще два роки тому такі операції проводили лише в Києві, а зараз пацієнтам із цим захворюванням можуть допомогти й у Франківську. Загалом в обласній дитячій лікарні медики прооперували 29 немовлят із ретинопатією. Олечка із Чернівецької області стала 30 дитиною, якій офтальмологи зберегли зір.

Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини
В Івано-Франківській обласній лікарні медики врятували зір 30 передчасно народженим малятам. Суспільне Карпати

Мама дівчинки Наталія Михайлевська розповідає, що народила доньку передчасно, на 29 тижні вагітності, із вагою 1 200 грамів.

За два тижні після пологів лікарі діагностували у дитини порушення зору. Наталія Михайлевська каже, що оперувати немовля чернівецькі лікарі порадили саме в Івано-Франківську.

Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини
Наталія Михайлевська каже, що оперувати немовля чернівецькі лікарі порадили саме в Івано-Франківську. Суспільне Карпати

"Все подобається, як за дитинкою дивляться, але вдома, як то кажуть, і стіни лікують. Тому, звичайно, додому хочеться. До того ж ми пів року вдома не були. Бо спочатку зберігали дитинку, потім лікували, зараз ми сюди потрапили. За прогнозами, сподіваюся, завтра ми вже будемо в одній палаті. І це — привід для радості", — каже Наталія Михайлевська.

Лікарка Тетяна Гаврилишин оперувала дівчинку. Зараз вона — єдина офтальмологиня на Прикарпатті, яка проводить такі операції в обласній дитячій лікарні. Ретинопатія в новонароджених, розповідає Тетяна Гаврилишин, це – патологія порушення зору, викликана ураженням сітківки. Початкова стадія будь-якого різновиду цього захворювання протікає безсимптомно. А тому виявити ретинопатію, за словами лікарки, можна лише на апаратному обстеженні. Необхідна процедура проводиться в абсолютно темній операційній за допомогою офтальмологічної лазерної системи.

"Складність цієї операції полягає в тому, що вона є досить довготривала. Вона повинна проводитися в певних умовах. Тобто це є абсолютно темна операційна. Дитині закапують краплі для того, аби розширити зіницю, щоб ми могли бачити периферію і мати до неї доступ, власне там, де відбувається цей процес. Операція є досить довготривала. Приблизно до години часу оперується одне око", — розповідає офтальмологиня.

За її словами, захворіти на ретинопатію ризикують передчасно народжені діти вагою менше кілограма. Досліджувати це захворювання у немовлят почали, за словами лікарки, приблизно 15 років тому. Донедавна такі операції проводили лише в Києві.

Івано-франківські офтальмологи врятували зір передчасно народженій Олечці з Буковини
Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня. Суспільне Карпати

Проте, як розповідає заступниця медичного директора обласної дитячої лікарні Наталія Митник, транспортування пацієнтів до столиці може ускладнити перебіг захворювання.

"Транспортування дитини – це завжди складнощі. І з іншого боку є можливість надати допомогу дитині на місці й не втрачати час. Бували ситуації, коли ми оперували дітей, які були на ШВЛ, і яких не можна було везти в Київ, а операцію треба було зробити тут і вже, щоб не втратити зір. Транспортування нашими дорогами — 600 км — це теж певний стрес, навіть якщо дитина абсолютно здорова. З грудня 2019 року в нас є обладнання. Ми маємо спеціалістів, дуже чудову команду офтальмологів, які мріяли про це, їздили вчитися, щоб робити ц операції на нашій базі", — розповідає Наталія Митник.

За словами лікарки-офтальмологині Тетяни Гаврилишин, зараз стан Олечки стабільний, а післяопераційний період перебігає без ускладнень.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок