Кількість вступників з окупованих територій буде відома після 10 жовтня – МОН

Кількість вступників з окупованих територій буде відома після 10 жовтня – МОН

Уточнено
Кількість вступників з окупованих територій буде відома після 10 жовтня – МОН
Ілюстративне фото вступної кампанії, фото: Суспільне Полтава

У Донецької області понад 500 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій вступили до закладів вищої та передвищої освіти. Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної державної адміністрації.

Оновлення: 29 вересня пресслужба Донецької ОДА видалила повідомлення про кількість вступників. Як повідомили Суспільному в Міністерстві освіти і науки, наразі немає точної інформації про кількість вступників з тимчасово окупованих територій, а опублікована раніше інформація не відповідає дійсності. Точні дані в МОН обіцяли опублікувати після 10 жовтня.

"Під час вступної кампанії 2021 року у Донецькій області 36 освітніх центрів "Донбас-Україна" та "Крим-Україна" прийняли 519 осіб з тимчасово окупованих територій, за спрощеною процедурою", – сказано у повідомленні.

Додали, що під час роботи Центрів звернулися за консультаціями 1893 абітурієнти. За період роботи у 2021 році на "регіональну гарячу лінію" "Донбас-Україна" надійшло 496 звернень.

Читайте також: Цьогоріч вдвічі менше абітурієнтів з окупованих територій подали заяви до вишів України – Денісова

Що відомо

  • Міністерство освіти і науки просило Державну прикордонну службу не застосовувати адміністративне покарання для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які незаконно перетинають український кордон.
  • На початку липня 2020 року Верховна рада скасувала ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій ОРДЛО.
  • 130 млн гривень буде спрямовано на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій. Відповідну бюджетну програму було затверджено 21 квітня 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.
  • Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок