На Полтавщині загасили торф’яну пожежу у природному парку

На Полтавщині загасили торф’яну пожежу у природному парку

На Полтавщині загасили торф’яну пожежу у природному парку
Суспільне Полтава (21.09.2021)

Протягом двох тижнів у Кременчуцькому районі рятувальники гасили пожежу на території національного природного парку. Вогонь знищив поверхневі поклади торфу на площі 15 гектарів, розповіла Суспільному речниця рятувальників Полтавщини Яніна Любецька.

28 вересня о 12:30 рятувальники загасили пожежу на покладах торфу на території національного природного парку «Нижньосульський». Пожежа сталася 14 вересня й охопила площу 15 гектарів. Глибина прогорання становила 30-40 сантиметрів.

За словами речниці рятувальників Полтавщини Яніни Любецької, передувало торф’яній пожежі займання сухої рослинності. Для гасіння використовували бульдозер та автоцистерну. Збитки та причину пожежі встановлюють.

Загасили торф’яну пожежу у природному парку "Нижньосульський"
Пожежа охопила площу 15 гектарів. Суспільне Полтава (21.09.2021)

Як повідомив Суспільному виконувач обов’язків директора національного природного парку «Нижньосульський» Валерій Свіколкін, загальна площа парку становить понад 18 тисяч гектарів. Для відвідувачів він відкритий. Заснували його 2010 року. Нині на території парку налічується близько 184 видів птахів, 33 види ссавців і 54 види рослин.

Що відомо:

  • Про пожежу на території природного парку «Нижньосульський» рятувальникам повідомили 14 вересня.
  • За словами речниці рятувальників Полтавщини Яніни Любецької, від початку року в області сталося вісім пожеж на покладах торфу. Загальна площа цих займань 32 гектари. Торік за такий же період вигоріло 58 гектарів торфовищ. Це сталося під час 39 загорань.
На початок