У Львівській громаді планують створити шість старостинських округів

У Львівській громаді планують створити шість старостинських округів

У Львівській громаді планують створити шість старостинських округів
Суспільне Львів

У Львівській міській територіальній громаді планують створити шість старостинських округів. Два документи, які стосуються положень про старостинські округи, про старосту, його посадові обов’язки та громадське обговорення кандидатури старости презентували 28 вересня у Львівській міській раді. Їх винесуть на розгляд сесії, яка відбудеться 7 жовтня.

Минулого року до складу Львівської міської територіальної громади увійшло ще 19 населених пунктів. Раніше вони були об’єднані у 10 місцевих рад. Проте відрізнялися кількістю населення та територією – тобто були нерівномірними.

"Ми хотіли, щоб функціонал і навантаження на старостів був приблизно однаковий. Щоб не було так, що, умовно кажучи, один староста відповідає за 20 тис. людей, а інший – за 1 тис. чи за 2 тис. мешканців. Це очевидна диспропорція, хоча повноваження, зарплата є одинакові", – пояснює директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський.

Відтак у Львівській МТГ хочуть створити шість старостинських округів:

  • Винниківській – з населенням понад 20 тис. людей.
  • Лисиничівський, куди увійде ще с.Підбірці – тут живе понад 5 тис. мешканців.
  • Дублянський, куди увійде с.Ситихів, с.Малі Підліски та с.Малехів – тут живе близько 15 тис.мешканців.
  • Північний, куди увійде 8 сіл: Великі Грибовичі, Малі Грибовичі, Збиранка, Гряда, Воля-Гомулецька, Зашків, Зарудці та Завадів – найбільший за територією і один з найменших за кількістю населення.
  • Брюховицький – з населенням понад 6 тис. людей.
  • Рудненський, куди увійдуть ще с. Рясне Руське та Підрясне.

У Львівській громаді планують створити шість старостинських округів
Так виглядає карта майбутніх старостинських округів. Львівська міська рада

"Логіка в тому, що староста має бути достатньо завантажений. Він входить в апарат виконавчого комітету, має досить високу заробітну плату, по статусу – це рівень заступника міського голови. Ми очікуємо, що від старости буде достатньо користі для приєднаних громад", – пояснює Юрій Лукашевський.

Також у положенні про старосту визначено, що він насамперед є проектним менеджером у своєму населеному пункті, відповідальністю якого є розвиток своєї громади.

Основні завдання старости:

  • вирішувати складні проблемні питання громади, вести складніші проекти, реалізація яких мала б принести значну користь для своєї громади.
  • опікуватися питанням розвитку своєї громади через підвищення інвестиційної привабливості, створювати нові робочі місця, залучати інвестиції в громаду.
  • тісний контакт з мешканцями: спілкування, прийом громадян, вирішення нетипових проблемних питань, знаходження нестандартних рішень.

Керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва пояснює, староста підзвітний Львівській міській раді.

"Передбачено і законом, і нашим положенням щорічне звітування старости за результатами своєї роботи в окрузі. Бо є процедура дострокового припинення повноважень старости. В тому числі це може бути рішення Львівської міської ради про припинення повноважень за поданням міського голови", – каже Наталія Алєксєєва.

Перед призначення старости має відбутися громадське обговорення його кандидатури.

"Закон передбачає таку процедуру: ініціатива висунення кандидата належить міському голові, далі кандидатура має пройти громадське обговорення. Його має підтримати від 10% до 20% виборців округу, в залежності від кількості населення. Після громадського обговорення, якщо кандидат збере на свою підтримку відповідну кількість голосів, його кандидатура може бути розглянута на сесії міської ради. Якщо сесія не затвердить кандидата, то він більше не має права висуватися на старосту", – розповів Юрій Лукашевський.

Процес висування кандидатур старостів розпочнеться після того, як сесія ЛМР затвердить ці положення. Перші старости можуть бути затверджені вже вкінці цього року.

Читайте також: Старост не призначили. Що буде із територіями, які увійшли до Львівської ОТГ

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок