В компанії помічника нардепа Куницького у Харкові — обшуки НАБУ

В компанії помічника нардепа Куницького у Харкові — обшуки НАБУ

В компанії помічника нардепа Куницького у Харкові — обшуки НАБУ
НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують справу про ймовірний хабар та ухиляння від сплати податків в одній з харківських компаній.

Справу кваліфікують за чотирма статтями Кримінального кодексу, повідомила речниця Харківського територіального управління НАБУ Майя Каштан:

  1. одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище (ч. 4 ст. 368);
  2. ухилення від сплати податків (ч. 1 ст. 212);
  3. легалізація доходів одержаних злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209);
  4. незаконне збагачення (ст. 368-5).

Хто фігурує у справі, Каштан не коментує.

"Слідчі дії тривають. Наразі це вся інформація, яку ми можемо повідомити з огляду на таємницю слідства", — повідомила Каштан.

За інформацією Суспільного, правоохоронці прийшли до компанії "Автоентерпрайз", якою керує помічник народного депутата від "Слуги народу" Олександра Куницького Дмитро Ніконов. В офіс кореспондентів Суспільного не пустили: він розташований на території іншого підприємства, де діє пропускна система. Люди, які працюють поруч, підтвердили, що зранку 28 вересня в сусідній організації працювали силовики.

У Харкові обшуки НАБУ: справа про хабар, відмивання та несплату податків
ТОВ "Автоентерпрайз" спеціалізується на електромобілях, займається продажем і орендою авто, зарядних станцій. Суспільне Харків

Засновник компанії Дмитро Ніконов є помічником народного депутата України Олександра Куницького. Його заступницею є депутатка Харківської міськради від "Слуги народу" Аліна Мустафаєва. Суспільне намагалося зв'язатися з Ніконовим та Мустафаєвою, їхні телефони поки не відповідають.

Що відомо

  • У квітні Національне агентство з питань запобігання корупції складало протоколи на народного депутата Олександра Куницького. НАЗК встановило, що депутат розсилав офіційні депутатські звернення з питань, "які становили його приватний інтерес". Ці факти раніше оприлюднили у журналістському розслідуванні програми "Схеми" "ZPSanek: ЗЕ-бізнес". У ньому йшлося, що Куницький використовує депутатський мандат в інтересах приватного бізнесу "AutoEnterprise", причетність до якого Олександр ніколи не приховував.
На початок