У Хмельницькому батьки дітей виступили проти звільнення інструкторки з плавання

У Хмельницькому батьки дітей виступили проти звільнення інструкторки з плавання

У Хмельницькому батьки дітей виступили проти звільнення інструкторки з плавання
Суспільне Поділля

Два дні залишилося до закінчення контракту інструкторки з плавання Оксані Гринів з адміністрацією басейну Хмельницького спортивно-культурного центру "Плоскирів". Проти її звільнення виступають дорослі з оздоровчих груп та батьки дітей, які відвідують заняття з плавання. З вимогою залишити інструкторку на роботі пів сотні хмельничан зустрічалися з адміністрацією басейну та міським головою.

Частина людей, які займаються в оздоровчих групах в інструкторки з плавання Оксани Гринів, та батьків дітей, які відвідують її заняття, звернулися до управління молоді й спорту Хмельницької міської ради. Там вони радилися, як бути з інструкторкою, в якої за два дні закінчується контракт. Виконувач обов’язків директора СКЦ "Плоскирів" Роман Гурницький каже, що продовжувати угоду з тренеркою не планують: "В працівника Гринів Оксани закінчується контракт, який був продовжений останніх три рази на місяць, тому поки що контракт діє в неї до кінця цього місяця".

Щодо того, що відвідувачі басейну вимагають залишити Гринів на роботі, то адміністрації це не стосується, каже Роман Гурницький: "В нас немає персоналізації до тренерів, є закріплені групи".

Відвідувачки басейну, які не потрапили на нараду, розповідають: перейшли в комунальний заклад з приватного, бо хотіли займатися саме в цієї тренерки. Зокрема, мама дитини з інвалідністю Галина каже: "Дитина інвалід, займається ще одна сестричка, в неї теж дитина інвалід".

Із її слів, за час занять з інструкторкою в дітей з інвалідністю простежується покращення здоров’я, і на плавання вони ходять залюбки. Тому звістка в соцмережі про звільнення Гринів усіх шокувала, продовжує Галина: "Адміністрація написала дуже гарно, що ми прощаємося, дякуємо. Всі не знали навіть, шо написати, куди дзвонити, я думаю, що розривався в Оксани Володимирівни телефон".

Інша відвідувачка занять з аквааеробіки розповідає: "Вона знаходить підхід до людей різного віку, до дітей, в тому числі з особливостями в здоров’ї. Я конфліктів навіть близько не бачила".

Делегація батьків звернулася до управління молоді й спорту Хмельницької міської ради.
Делегація батьків звернулася до управління молоді й спорту Хмельницької міської ради. Суспільне Поділля

Підтримати тренерку прийшла гардеробниця басейну Світлана: "В нас конфліктів з прибиральницями, з гардеробницями в Оксани не було, нормальні стосунки".

Виконувач обов’язків директора Роман Гурницький говорить: "Є діти, яким подобається стиль Оксани Володимирівни, є діти, яким цей стиль категорично не подобається. Тому це все суб’єктивна думка батьків. Якщо їм подобається, вони будуть триматися цього тренера, незалежно, в цьому басейні чи в іншому".

Інструктор з плавання Микола Кушта каже: групи Оксани Гринів завжди заповнені, і в її фаховості ніхто не сумнівається. "Йдуть до Оксани як до чудового спеціаліста, яка працює з різноманітними дітками, дорослими, навчить плавати будь-якого, знайде спільну мову будь з ким", - каже інструктор.

Із його слів, причиною не подовження контракту стали конфлікти тренерки з адміністрацією: "Дивлячись на те, який спеціаліст, який стаж роботи за плечима, то так рубати з плеча нема такої необхідності".

Відвідувачка басейну каже, що протягом останніх місяців на заняття до Оксани Гринів неможливо записатися: "Адміністрація дуже часто саботує заняття цієї тренерки, тому що записатися можливості немає: місць немає, місць немає. Приходимо на заняття-група наполовину лиш заповнена".

Роман Гурницький не на камеру каже: не продовжують контракт через системні та неодноразові порушення тренеркою внутрішнього розпорядку закладу. Та показує теку з занотованими порушеннями дисципліни інструкторкою.

Оксана Гринів розповідає: "В мене дійсно таких конфліктів серйозних не було, крім як з адміністрацією. З адміністрацією були зауваження, які я передавала від своїх клієнтів. Пан Гурницький мені декілька разів казав, що я погано поводжуся".

А ще, за інформацією інсайдера, на Гринів поскаржилися через погрози дівчині-адміністратору.

Оксана Гринів це заперечує: "Я не погрожувала, це був жарт, що "ти тут багато крутишся, а я тут з палкою стою". Просто жарт, і вона це зрозуміла, але вона вже сказала керівникам, вони за це схопились".

Чи вважає це жартом сама адміністраторка, з’ясувати не вдалося, оскільки вона відмовилася зустрітися з журналістами. Так само не вдалося знайти й відвідувачів, незадоволених роботою Гринів.

Батьки кажуть: інструкторка знаходить підхід і до дорослих, і до дітей.
Батьки кажуть: інструкторка знаходить підхід і до дорослих, і до дітей.

Галина, діти якої займаються в цієї інструкторки, каже: батьки налаштовані відстоювати своє право обирати тренера своїм дітям. Додає: "На цьому ми не зупинимося. Від адміністрації ми хотіли б почути пояснення, але бачу, що не дуже хочуть з нами зустрічатися".

Сама ж інструкторка каже: якщо контракт не подовжать, боротися за роботу в цьому басейні не буде. "Безвихідних ситуацій не буває. Найголовніше - це здоров’я. Наше місто розбудовується, будуть басейни ще", - каже інструкторка.

Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, який був на нараді в управлінні молоді й спорту, каже: "Ми вивчаємо цю ситуацію, вона непроста. Коли мова йде про дітей з особливими потребами, я на боці цих дітей, адже саме заради них і під них треба прийняти рішення. Тому я пропонував шукати компроміс, і ми його обов’язково знайдемо". З його слів, питання мають вирішити до кінця місяця.

На початок