Закони про електромобілі та виноробництво. Що зробив Роберт Горват у Верховній Раді

Закони про електромобілі та виноробництво. Що зробив Роберт Горват у Верховній Раді

Закони про електромобілі та виноробництво. Що зробив Роберт Горват у Верховній Раді
Колаж: Суспільне Закарпаття

Суспільне розпочинає серію матеріалів про результати дворічної діяльності у Верховній Раді народних депутатів від Закарпаття.

Народний депутат Роберт Горват, обраний за 68 одномандатним округом, відзвітував про результати дворічної роботи у програмі "Сьогодні Головне" на Суспільному. Депутат розповів про законопроєкти ринку вживаних автомобілів, виробництва електрокарів та відміну акцизної марки на виноробній продукції.

Діяльність Роберта Горвата у Верховній Раді

Роберт Горват очолює підкомітет з питань правового забезпечення діяльності митних органів, перебуває у депутатській групі "Довіра". Протягом понад дворічного періоду депутат був присутнім на 94,9% засідань, у 36,7% голосував проти позиції фракції, — такі дані наводять у Telegram-боті "Депутат на долоні".

Роберт Горват подав 89 законопроєктів, 20 з них стали чинними. Також він подав 397 поправок (182 були враховані), 18 запитів (всі розглянули).

Про результати законопроєкту про ринок вживаних автомобілів

За словами Роберта Горвата, щоб купити автомобіль потрібно було 2-3 вартості податків сплатити, щоб розмитнити машину: "Як наслідок, були дві речі: деякі наші українці купували автомобілі 12-ти марок, зроблені в Росії, це нові автомобілі "Volkswagen", "Toyota" тощо. І щоб не купляти вживані авто, їх змушували купляти нові автомобілі, зроблені у Росії".

Депутат розповів, що у 2014-му році надходження від розмитнення становили 2 млрд грн, у 2016-му — 2,3 млрд, у 2017-му — 5,4 млрд, у 2018-му — 9,4 млрд, у 2019-ому — 25 млрд грн, а у 2020-му році імпорт склав 25 млрд грн.

Після прийняття цього закону імпортували набагато значно автомобілів, — розповів Роберт Горват. "Як наслідок, більше сплатили акцизів. Люди стали більше завозити автомобілів. Надходження від акцизу збільшилися у 10 разів. Тоді і в законі я заклав норми, які забороняли ввозити автомобілі і комплектуючі з РФ", — повідомив Горват.

"Це дозволило поповнити і дорожній фонд. До 2016-го року всі податки йшли у загальний "котел". І його не було видно. У нас не було видно ремонту доріг, був ямковий. Після голосування закону про дорожній фонд надходження від акцизу спрямовувалися до цього фонду", — розповів депутат.

Про потенціал розвитку ринку виготовлення електрокарів в Україні

"У законопроєкті про електромобілі я продовжив несплату ПДВ до 2025 року, щоб електричний транспорт розвивався. На сьогодні його в Україні близько 2%. Але податкові спрощення були направлені не на ввіз, а направлені на те, щоб в Україні відкривалися виробництва", — повідомив Роберт Горват.

За словами депутата, Україна не встигла стати виробником двигунів внутрішнього згорання або газових двигунів, але ми маємо хороші шанси встигнути у еру випусків електромобілів. "Якщо автовиробник буде вибирати для співпраці Угорщину чи Польщу, то вибере Україну. Тому що там прописані преференції, зокрема податкові до 2033-го року".

"На Закарпатті у Чопі працює завод "Єврокар". Я спілкувався з керівництвом компанії: вони сказали, що як тільки буде проголосований законопроєкт, ми починаємо перемовини щодо інвестицій від "Skoda" до Закарпаття з наміром випускати електромобілі. Це непростий процес, немалі інвестиції. Наразі уже заявлено про випуск акумуляторів в Україні з майбутнім експортом їх до Європи та Азії", — розповів Роберт Горват.

Про відміну акцизної марки на виноробній продукції

"У законопроєкті з виноробством ми відмінили оптову ліцензію і зменшили кількість дозвільних документів, які потрібно для отримання ліцензії на виробництво із 140 до 4-х. Ще залишилася акцизна марка. У нас є така, вибачте, дурниця: в нас виготовлення акцизної марки і наклейка коштує 20 копійок, а надходження від неї коштує одну копійку. І державні силові органи можуть приходити і "кошмарити" наших виноробів, і кажуть, що це підакцизний товар. Тому у законопроєкті я вніс правки. Вона вже в таблиці і йде від комітету. Цей законопроєкт, думаю, найближчим часом буде в залі і буде проголосований. Це великий законопроєкт, який несе зміни у податковому законодавстві і ми відмінимо акцизну марку", — розповів Роберт Горват.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок