У Чернігові не вистачає піску для закінчення розпочатих ремонтів

У Чернігові не вистачає піску для закінчення розпочатих ремонтів

Оновлено
У Чернігові не вистачає піску для закінчення розпочатих ремонтів
ФОТО: Суспільне Чернігів

Станом на сьогодні у Чернігові немає піску для закінчення розпочатих ремонтних робіт в місті. Зокрема, йдеться про вулиці Київська та Олександрівська. Про це повідомив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц на розширеній нараді у міськраді 28 вересня.

З його слів, у Чернігові наразі його можна закупити лише в однієї фірми, але за ціною 450 гривень за тонну.

«Навіть дешевше поїхати в Київ, щоб закупити пісок. Там його продають за 130 гривень за тонну», — зазначив Куц.

Зі слів міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, нині не вистачає близько 4-5 тисяч тонн піску, аби завершити усі роботи.

Нагадаємо, упродовж останніх чотирьох років основну масу піску для ремонту доріг у Чернігові закуповували біля села Неданчичі Любецької громади. Насипи річкового піску тут з'явилися у 1987 році. Його сюди намивали з Дніпра для будівництва міста Славутич. Видобутком піску тут займалися декілька приватних підприємств. У червні 2021 року прокуратура повідомила, що викрила тут незаконний видобуток піску у промислових масштабах. Техніку за рішенням судів арештували, а на місці видобутку встановили охорону.

Владислав Атрошенко вважає ситуацію з зупинкою видобутку піску безглуздям.

Як повідомив у коментарі Суспільному керівник Чернігівської окружної прокуратури Павло Герасименко, приватні підприємства, які займалися видобутком піску, використовували фіктивні угоди про придбання цього піску, від юридичних осіб у тому числі, в яких фактично цього піску не було. За податковими накладними вони не володіли такими об'ємами піску, який в подальшому реалізували.

Читайте також:

Проблеми з поставками піску: яка причина призупинення ремонтних робіт у Чернігові. РЕПОРТАЖ

На початок