У Тернополі провели театралізовану екскурсію

У Тернополі провели театралізовану екскурсію

У Тернополі провели театралізовану екскурсію
Суспільне Тернопіль

Володимир Гнатюк, Соломія Крушельницька, Богдан Хмельницький: таких історичних персонажів могли побачити тернополяни сьогодні під час театралізованої екскурсії "Історичне люстерко". 8 екскурсоводів у костюмах людей різних історичних епох розповідали про пам’ятки Тернополя. Про це розповіла одна з екскурсоводок Оксана Ленчук.

Біля Тернопільського замку зібралися учасники екскурсії та фотоконкурсу "Історія Поруч". Одна з учасниць фотоконкурсу тернополянка Ірина Кіналь каже, представляє княжну Євдоксію Чарторийську, яка жила у 16 столітті. Одяг та аксесуари для образу позичила у друзів, які займаються стрільбою з лука:

"Перша тернополянка, яка мала своє військо. Коли напали татари, вона озброїла своє селище, також брала участь в різних походах. Це мені дуже близьке до душі. Це червона сукенка, під неї вони також одягали ще білу плахту. Хвостик – це більш декоративний елемент, прикраса".

У Тернополі провели театралізовану екскурсію
Ірина Кіналь. Суспільне Тернопіль

Ще один учасник фотоконкурсу – тернопільський актор Євген Лацік. Він в образі етнографа Володимира Гнатюка.

"Володимир Гнатюк є однією з видатних постатей нашого міста, який написав дуже багато праць з етнографії, мистецтвознавства, літературознавства. У нас і вулиця названа його іменем. Він, судячи з фотографій, був модником. Є таке ще гарне слово – штивний такий чоловік", – каже Лацік.

У Тернополі провели театралізовану екскурсію
У Тернополі провели театралізовану екскурсію. Суспільне Тернопіль

Від Тернопільського замку учасники екскурсії йдуть до готелю, що на вулиці Замкова. Там зустрічають піаніста Владислава Вшелячинського, якого представив тернопільський музикант Олександр Марченко.

"У правому крилі готелю він мав першу в Тернополі музичну школу. Возив шестирічну Соломію Крушельницьку бричкою з 4 кіньми на уроки фортепіано. Владислав був родом з Копичинців", – розповів Марченко.

У Тернополі провели театралізовану екскурсію
У Тернополі провели театралізовану екскурсію. Суспільне Тернопіль

Наступна локація – Архикатедральний Собор. Після цього йдуть до пам’ятника Івану Франку. На захід прийшла тернополянка Світлана Торкіш. Жінка каже, на такій театралізованій екскурсії вона вперше:

"Такі дійства треба показувати людям. Щоб вони знали історію, цікавили, тому що дуже багато молоді просто не знає ні історію Тернополя, ні історію України".

Керівниця Туристично-інформаційного центру Тернополя Ірина Потішна каже, таку театралізовану екскурсію в місті організовують вперше:

"У нас є по Україні екскурсії з елементами театралізації. Але переодягається один екскурсовод. І буквально 2-3 учасники, які допомагають йому. А в нас – багато людей, які переодягаються. Плюс, на кожній локації є конкретний екскурсовод, який в образі якогось діяча Тернополя".

За словами Ірини Потішної, захід організували до Всесвітнього дня туризму, який відзначають сьогодні. Його запровадила Генеральна асамблея Всесвітньої туристичної організації в 1979 році. У Тернополі за цей рік відбулися понад 300 екскурсій, каже Ірина Потішна.

На початок