Харківщина хоче погасити 8,1 млрд грн боргу перед "Нафтогазом" компенсацією різниці у тарифах

Харківщина хоче погасити 8,1 млрд грн боргу перед "Нафтогазом" компенсацією різниці у тарифах

Харківщина хоче погасити 8,1 млрд грн боргу перед "Нафтогазом" компенсацією різниці у тарифах

Державної компенсації різниці у тарифах має вистачити, щоб повністю погасити накопичені борги виробників тепла Харківської області перед НАК "Нафтогаз Україна".

Про це в ефірі Суспільного Харків 27 вересня повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Сергій Магдисюк.

"Державою прийнята постанова щодо компенсації різниці в тарифах. Ми провели перше засідання комісії, прийняли протокол і направили до Мінрегіону. Та різниця, яку затвердили на обласній комісії, її достатньо, щоб погасити заборгованість повністю, тобто 8,1 млрд грн", — зазначив Магдисюк.

Читайте також: Уряд виділив 30 мільярдів на компенсації тарифів за комунальні послуги

За його словами, Мінрегіон має передати розрахунки до Міністерства фінансів, а потім звернутися до Кабінету міністрів зі змінами до державного бюджету.

Директор департаменту припускає, що різницю у тарифах компенсують до кінця осені: "Ми прогнозуємо, що це буде жовтень або листопад цього року".

За словами Магдисюка, для опалювального сезону нині на Харківщині ситуація "абсолютно не загрозлива".

"Всі борги підприємств з НАК "Нафтогаз" виведені за скобки, ведеться окрема робота, а НАК "Нафтогаз" надав своє підприємство "Нафтогаз Трейдинг", з якими укладені договори. Тобто борги є боргами, по них йде робота, але підприємство, яке надасть газ, структурний підрозділ НАК "Нафтогазу" вже уклало договори і взяло на себе обов'язки надати газ", — сказав директор департаменту.

Читайте також: "Харківські тепломережі" перерахували 140 млн грн передоплати "Нафтогазу"

Цьогоріч робота між НАК і підприємствами почалася "фактично з чистого листа", зазначив він.

За даними НАК "Нафтогаз Україна", Харківська область — третя в Україні за обсягом боргів за газ, який використовують тепловиробники. Станом на вересень 2021 року вони заборгували "Нафтогазу" понад 8 млрд грн. Найбільші боржники в регіоні — КП "Харківські теплові мережі" (5,4 млрд грн) та ТЕЦ-5 (1,8 млрд грн).

Що відомо

  • 24 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд виділив 30 мільярдів на компенсації тарифів за комунальні послуги. За словами прем'єра, тарифи на газ для населення залишаться незмінними до кінця опалювального сезону.
Читайте також: Уряд призначив нове правління "Нафтогазу"
На початок