Земельною ділянкою АТОвця користуються інші люди

Земельною ділянкою АТОвця користуються інші люди

Земельною ділянкою АТОвця користуються інші люди

На полі у селі Широкому Василівського району зібрались місцеві жителі та представники земельної комісії Підгірненської громади. Обговорювали можливість виділення земельної ділянки учаснику бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції Василю Біді, адже землею, на отримання якої чоловік раніше писав заяву, користуються його односельці.

Представники земельної комісії Підгірненської сільської ради оглянули ймовірну земельну ділянку для жителя села Широке Василівського району Запорізької області, учасника бойових дій Василя Біди. У результаті майже двогодинних дискусій, знайти компроміс таки вдалось.

Андрій Тіпцов, представник земельної комісії Підгірненської сільської ради

Андрій Тіпцов, представник земельної комісії Підгірненської сільської ради

«Дойшли щас до одної істини. Документації в нього шо тут, шо там, ну, немає. ОСГ Васі даємо щас тут, а цим людям, рівнозначно цій землі даємо, там є земля, біля їхнього двору. Там тоже нема ні жильців, там дві-три хати жилих. А ті всі розвалені, Там єсть земля. Ми дійшли до спільної, шо надаємо йому там, він віддає йому цю землю. Кому надаєте там, скажіть. Цьому хлопцю, який тут займався цією землею» - каже представник земельної комісії Підгірненської сільської ради Андрій Тіпцов.

Олександр Тимощук, землекористувач

Олександр Тимощук, землекористувач

«Домовились, що оце все отдають йому. Ця ділянка в мене є в користуванні. Ну, тут віддають йому, а в другом місці мені виділять. Ну, я знаю, де єсть, да. Та год п’ять була в користуванні в мене ділянка» - розповів землекористувач Олександр Тимощук.

Валерій Музильов, колишній голова місцевого колгоспу

Валерій Музильов, колишній голова місцевого колгоспу

Конфлікті ситуації виникають через те, що немає жодного обліку земельних ділянок, - вважає колишній голова місцевого колгоспу Валерій Музильов:

«Сьогодні ми зібрались тут з дуже серйозного головного питання - по землі. Зараз Біда Василь тут проживає, він хоче, щоб йому дали два гектара згідно рішення Верховної ради, президента. Що він і вимагає. Наша рада не може вирішити, тому що у них немає своїх твердих намірів, що йому дати, по-перше. По-друге, немає жодного обліку по земельним ділянкам. При колгоспах у нас чітко було визначено поле, кількість гектарів, від цього і працювали наші комбайнери, механізатори. Ділянки спеціально відміряли. А що стосувалось сільради, вони вели у земельній книзі і таких скандалів у нас не було. Був на місці землевпорядник, який виїздив по спірним питанням і вирішував їх. У земельній книзі по кожній земельній ділянці обов’язково має вестись облік. Ніде немає цих даних. Здійснено самозахоплення, зокрема тут. Дорізали колишнє колгоспне поле. Порядку немає. я за те, щоб навели лад і люди не страждали від такого безправ’я і безпорядку», - наголосив Музильов.

Галина Добридіна, мешканка села Широке Василівського району

Галина Добридіна, мешканка села Широке Василівського району

«У нас щас в даний момент гектар, десять соток, це вже пользуються люди 20 років. Більше. У всіх такі городи, бачите, до краю там ото. Аніше, коли тут був колхоз іще у нас, до 2000 року ,городи були по 25 соток. Це закон такий був. Більше не було, по 25 соток. А за городами впоперек отак було дев’ять гектарів колхозне поле. Там сіяли люцерну, косили на корм скоту. А тепер оце ж время таке прийшло, що оказується, що надо їх тепер приватізіровать, цю землю. Тому шо може отак хтось претендувать. Кожен має право на ту землю, як і я. Зараз подала заяву у сільську раду. І зараз розсматривається на сесії, чи дадуть мені це оцей гектар. В обробці вже двадцять років», – каже мешканка села Широке Василівського району Галина Добридіна.

Після «польового» засідання, Василь Біда та представники земельної комісії відправились до Підгірненської сільської ради. Тут чоловік написав нову заяву, в якій скорегував координати бажаної ділянки, адже тепер територіально вона розташована інакше. А представники земельної комісії склали протокол огляду ділянки.

Василь Біда, мешканець с. Широке Підгірненської громади

Василь Біда, мешканець с. Широке Підгірненської громади

«Написав я заяву, начебто, так я зрозумів, ми домовились, дійшли компромісу, що земельну ділянку мені нададуть і я переписав заяву, там просто графічні якби трошки в сторону здвинулись і просто на даний момент я якби задоволений, ну, надіюсь, що буде комісія і розглянуть на мою користь. Ну, в нього земельна ділянка була якби, незаконно він її обробляв, ну йому якби земельна комісія пообіцяли компенсувати, щоб якби по-людськи це воно було», - розповів мешканець с. Широке Підгірненської громади Василь Біда.

Тепер нову заяву Василя Біди зі скорегованими координатами розташування земельної ділянки розглянуть на плановому засіданні земельної комісії, після чого – винесуть на сесію Підгірненської сільської ради. За словами юриста Максима Бабака, в даному випадку з ділянками мешканців села на полі, треба досліджувати документацію колгоспу, межі його земель, які частки саме цих земель дістались членам колгоспу.

«Коли в дев’яностому відбулася така процедура, як роздержавлення державних земель, то землі колгоспів передавались їх членам у власність, так звані паї – земельні частки. Є таке поняття, як незатребувані землі. В даному випадку, коли учасники АТО подали документи з визначенням того, що вони хочуть отримати землю, але цими землями уже користуються, які, незатребувані, то вони не можуть їх отримати. Тобто, в Геокадастрі немає повноважень саме надавати право на розробку документації на землі, які перебувають у власності громадян або на землі, які були роздержавлені , але не витребувані громадянином. Що це мається на увазі, тобто, є земля, вона передавалась Іванову Івану Івановичу, він має право на цю землю, але не оформив документи. То до 2025 року він має право оформити цю землю в свою власність», - наголосив юрист Максим Бабак.

Нагадаємо, за словами юриста, відповідно до українського земельного законодавства, кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди