Недопуск невакцинованих до міської ради. Що говорять у Миколаєві

Недопуск невакцинованих до міської ради. Що говорять у Миколаєві

Оновлено
Недопуск невакцинованих до міської ради. Що говорять у Миколаєві
Фото: Суспільне Миколаїв

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич попередив депутатів міської ради та журналістів про можливе недопущення до адмінбудівлі, якщо у них не буде сертифіката про вакцинацію проти COVID-19 або негативного ПЛР-тесту.

Про це сказав Олександр Сєнкевич під час розширеної апаратної наради 27 вересня.

"Колеги, готуйтеся до того, що перед входом вам доведеться пред’явити або сертифікат про вакцинацію, або тест, який дійсний протягом двох днів. Представники журналістів, хто невакцинований, ви також не зможете бути допущеними до міської ради", ‒ сказав Олександр Сєнкевич.

За словами депутата міськради від політичної партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Владислава Чайки, він не підтримує обов’язкову вакцинацію депутатів.

"Я вважаю, що це неправильно, адже у нас вакцинація є необов’язковою, такого закону про обов’язкову вакцинацію немає. Окрім цього, як міський голова собі уявляє роботу Центрів надання адмінпослуг у такому випадку? Як туди будуть людей пускати, як прийматимуть клієнтів?" ‒ сказав Владислав Чайка.

Депутат від партії "Пропозиція" Федір Панченко вакцинальну кампанію підтримує, але, з його слів, не вважає доречним недопуск невакцинованих депутатів до будівлі міської ради.

"Я буду пропонувати міській раді конструктивно працювати і вигадувати будь-які формати роботи, які дозволять працювати на благо міста. Потрібно розсаджувати депутатів ‒ будемо розсаджувати, потрібно робити кабінки з поліетилену ‒значить зробимо кабінки. Але дешевше та ліпше, щоб депутати вакцинувалися", ‒ розповів Федір Панченко.

За словами депутатки від партії "Слуга народу" Тетяни Домбровської, якщо до адмінбудівлі не будуть пускати невакцинованих депутатів, існує ймовірність зривів подальших сесій міської ради.

"Якщо процес допуску до сесійної зали буде організований таким чином, що при відсутності вакцинації депутат зможе прийти заздалегідь і на місці здати експрес-тест на COVID-19, тоді це зніме всі звинувачення в порушенні прав людини. Я думаю, що організувати все це повинен секретар міської ради. Інакше сесія просто не відбудеться, у нас половина депутатського корпусу ще не пройшли вакцинацію", ‒ сказала Тетяна Домбровська.

Зі слів депутата від партії "Солідарність" Сергія Танасова, особисто він не вакцинувався ‒ має медичні протипоказання.

"Олександр Сєнкевич, мабуть, забув Конституцію почитати. У нас вакцинація добровільна і є певна категорія людей, яким за станом здоров’я не можна вакцинуватися ‒ є протипоказання до вакцини. Якщо так, то тоді він, мабуть, сам спроможний провести сесію, без депутатів. Я не знаю, на який нормативно-правовий акт він (міський голова ‒ ред.) буде опиратися, щоб це здійснити. Якщо не будуть пускати депутатів на сесію, то ми з фракцією приймемо зважене рішення і тоді все місто побачить", ‒ сказав Сергій Танасов.

Головна редакторка інтернет-видання "0512" Олена Дворцова вакцинована та має сертифікат. Проте, з її слів, вважає неправильним недопуск кореспондентів до міськради.

"В Україні вакцинація є необов'язковою, тому вимагати від когось вакцинуватись, щоб прийти до якогось закладу – це не дуже доцільно. Найкращий вихід – це просто носити маску, міряти температуру при вході та не ходити на ці ж засідання міськради", ‒ розповіла Олена Дворцова.

Читайте також: "Опалювальний сезон у Миколаєві: наскільки готові теплопостачальні підприємства до роботи"

За словами юриста Юрія Барка, недопуск депутатів та журналістів до будівлі міської ради для виконання своїх обов’язків ‒ це порушення закону.

"У цьому випадку, вираз про те, що не вакциновано 80 відсотків персоналу і їх не будуть допускати, це більшою мірою стосується співробітників та працівників організацій будь-якої форми власності, що аж ніяк не співвідноситься із виконанням своїх обов’язків депутатами та журналістами. Адже депутат міської ради не є працівником чи співробітником міськради, а він є представником виборців, котрі направили його до міської ради для представлення та захисту своїх інтересів. А журналіст відвідує будівлю міської ради для виконання своїх професійних обов’язків. Я б не радив міській владі так робити стосовно депутатів та журналістів, адже за це передбачена відповідальність", ‒ сказав Юрій Барк.

З його слів, якщо депутат міської ради не буде допущений до будівлі міськради для виконання своїх обов’язків, як представника територіальної громади, він має право написати відповідну заяву про порушення його прав, подати цю заяву до поліції, також звернутися до апарату міської ради зі скаргою на порушення його прав. Журналіст у такому випадку має право викликати поліцію на місце, написати заяву про те, що його не допускають до певної будівлі, що є перешкоджанням його професійної діяльності.

Станом на 21:00 27 вересня рішення чи розпорядження Миколаївського міського голови про недопуск до адмінбудівлі людей без сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту немає.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок