Уряд призначив нове правління "Нафтогазу"

Уряд призначив нове правління "Нафтогазу"

Уряд призначив нове правління "Нафтогазу"
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів, який 27 вересня взяв на себе повноваження наглядової ради НАК, "Нафтогаз України", призначив нове правління компанії.

Про це Суспільному повідомив співрозмовник в уряді.

Членами правління "Нафтогазу" стали: радник голови правління з питань видобутку газу Маврикій Калугін, радник голови правління Владислав Воловик, директорка з управління персоналом та соціальної політики "Групи Нафтогаз" Олену Бойченко, голова казначейських операцій Роман Чумак.

Що сталося з Наглядовою радою

8 вересня троє незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Спотісвуд, Бруно Лескуа та Людо ван дер Хейден подали у відставку. Вони обґрунтували своє рішення низкою порушень, зокрема щодо призначення Юрія Вітренка й тиском на компанію з боку органів влади.

27 вересня Юлія Ковалів пішла з посади члена наглядової ради НАК "Нафтогаз", після чого повноваження органу було припинено. Відтак повноваження даного органу прийняв уряд.

Що відомо

  • 28 квітня Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва, який 7 років очолював НАК "Нафтогаз України". На його місце призначили виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка. У "Нафтогазі" назвали рішення незаконним.
  • Посли G7 прокоментували звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління та наглядової ради НАК "Нафтогаз України".
  • Європейський союз, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація виступили зі спільною заявою, у якій висловили занепокоєння через припинення повноважень наглядової ради НАК "Нафтогаз України" та звільнення голови компанії Андрія Коболєва.
  • Новий очільник НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що планує продовжувати максимально можливий юридичний тиск на російський "Газпром" та нові позови до суду.
  • 30 квітня члени наглядової ради НАК "Нафтогаз" подали заяви про відставку та заявили про "тотальне знищення корпоративного управління".
  • 2 травня Кабмін закликав наглядову раду НАК "Нафтогаз України" продовжити виконувати обов'язки до завершення конкурсу на посади нових членів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок