Румунія запровадила карантин для невакцинованих іноземців

Румунія запровадила карантин для невакцинованих іноземців

Румунія запровадила карантин для невакцинованих іноземців

Румунія встановила карантинний режим тривалістю два тижні для всіх невакцинованих від COVID-19 іноземних громадян.

Про це повідомляє посольство України в Румунії.

Відповідно до розпорядження уряду Румунії, для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим (за домашньою/задекларованою адресою) на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають.

Винятки можуть бути застосовані до осіб, які вакциновані проти коронавірусу, і якщо пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію. Також від карантину можуть звільнити у наступних випадках:

  • особа залишається в країні на строк менше 3 днів у невідкладних випадках, що підтверджується документально, і за наявності сертифікату про негативний результат ПЛР-тесту;
  • особи, які були позитивно підтверджені зараженням вірусом SARS-CoV-2 за останні 180 днів до в’їзду в країну,
  • дітей до 6 років без необхідності представлення негативного тесту та дітей від 6 до 16 років за наявності сертифікату про негативний результат тесту.

Винятки можуть застосовуватися і до тих, хто прямує транзитом і залишить територію Румунії через 24 години, а також транскордонних працівників, учнів/студентів з метою навчання та заради вступу, членів спортивних делегацій.

В українському посольстві наголосили, що в’їзд буде неможливим з COVID-сертифікатами, які не відповідають затвердженим в Україні стандартам, згідно з правилами ЄС (зокрема, не завантажуються через портал Дія та мобільні додатки).

Що відомо

  • Україна стала єдиною країною, кількість туристів з якої у 2021 році перевищила показник відвідуваності турецької Анталії у "допандемічні"часи. У порівнянні з 2020 роком кількість туристів з України зросла на 220% і становила 859 тисяч 157 осіб.
  • В Україні запустили Telegram-бот, де громадяни зможуть перевіряти правила в'їзду до різних країн під час пандемії COVID-19.
  • Латвія внесла Україну до переліку країн, які несуть серйозний ризик для здоров'я населення та змінила правила в'їзду для українців з 18 вересня.
  • Понад дві третини українців не користуються послугами внутрішнього туризму. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг". Лише 32% учасників опитування зазначили, що за останні два роки подорожували Україною з метою туризму, 68% – не мали такого досвіду. Відносно більше тих, хто подорожував, серед мешканців Києва, молодих респондентів, більш заможних та тих, то має та часто водить авто.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок