Апеляцію щодо тримання під вартою посадовця Полтавської міськради відхилили

Апеляцію щодо тримання під вартою посадовця Полтавської міськради відхилили

Апеляцію щодо тримання під вартою посадовця Полтавської міськради відхилили
Суспільне Полтава

Апеляцію щодо тримання під вартою начальника управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради Миколи Шевельова відхилили. Таке рішення ухвалили в Полтавському апеляційному суді, повідомляє кореспондентка Суспільного, яка перебувала на засіданні.

Микола Шевельов (праворуч) і з своїм адвокатом
Микола Шевельов (праворуч) і з своїм адвокатом. Суспільне Полтава

Про тримання під вартою клопотав прокурор Юрій Осюк. За йогом словами, є ризики, що підозрюваний може впливати на свідків та виїхати за кордон. Адвокат посадовця Владислав Пожидаєв просив суд відхилити апеляційну скаргу або призначити взяття на поруки. У разі взяття під варту – зменшити розмір застави.

Колегія суддів клопотання прокурора відхилила.

Апеляцію щодо тримання під вартою посадовця Полтавської міськради відхилили
Прокурори обласної прокуратури. Суспільне Полтава

Запобіжний захід підозрюваному в отриманні неправомірної вигоди Миколі Шевельову обирали 6 вересня в Октябрському райсуді Полтави. У такому клопотанні прокурора відмовив суддя Едуард Сініцин. Сам Микола Шевельов свою провину у суді не визнав. Давати коментарі Суспільному він відмовився.

Що відомо:

  • 2 вересня у Полтавській міській раді відбулися обшуки. Як повідомляла кореспондентка Суспільного, яка перебувала на місці подій, правоохоронці були у приймальні голови Полтавської громади Олександра Мамая та кабінеті начальника міського управління з питань містобудування та архітектури Миколи Шевельова.
  • Правоохоронці затримали голову міської фракції «За майбутнє» Євгена Диканя. Його підозрюють у отриманні неправомірної вигоди за допомогу у видачі для підприємців дозвільних документів на благоустрій та будування.
  • Миколі Шевельову теж повідомили про підозру. Про це під час брифінгу в обласній прокуратурі 3 вересня розповів керівник установи Антон Столітній.
  • За словами керівника обласної прокуратури Атона Столітнього, кримінальне провадження щодо вимагання грошей розпочали у травні цього року.
  • 4 вересня Євгену Диканю обрали запобіжний захід − два місяці тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 681 тисячі гривень. 6 вересня у Полтаві перерахували суму застави за депутата Євгена Диканя. Про це Суспільному повідомив один з адвокатів підозрюваного Вячеслав Делія.
  • Правоохоронці розслідують цю справу за частиною третьою статті «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». За це передбачено від п’яти до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.
На початок