Тернопільщина відповідає показникам "помаранчевої" зони

Тернопільщина відповідає показникам "помаранчевої" зони

Тернопільщина відповідає показникам "помаранчевої" зони
Тернопільська міська рада

Впродовж двох тижнів у Тернопільській лікарні швидкої допомоги, де лікують хворих на COVID-19, зростає кількість пацієнтів. Про це розповів директор медзакладу Ярослав Чайківський. За його словами, з 90 ліжок, які є в лікарні, 55 заповнені хворими на коронавірус, з них семеро – на штучній вентиляції легень.

"Пацієнти, які поступають у інфекційне відділення нашої лікарні, мають важкий стан.

Пацієнти, які вже йдуть на одужання, стан їх розцінюємо, як середньої важкості. Штам Дельта є дуже важким. Від дня інфікування і до госпіталізації проходять лічені години, пацієнти поступають в серйозному стані на стаціонарне лікування. Серед госпіталізованих впродовж вересня був лише 1 пацієнт, який вакцинований", – каже директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Всі 90 ліжок, які є в лікарні, забезпечені кисневою підтримкою, - каже Ярослав Чайківський. За його словами, якщо в медзакладі понад 50% ліжок будуть зайняті, хворих на COVID-19 перенаправлятимуть до Тернопільської міської лікарні №3. Там 80 ліжок забезпечені кисневою підтримкою. За словами директора медзакладу Юрія Лазарчука, якщо буде потреба приймати хворих на COVID-19, то їх лікуватимуть в цій лікарні. Директор обласного фтизіопульмонологічного центру Вадим Рудик розповів, у його медзакладі зі 120 ліжок – вільні лише 6, а більше розгорнути не можуть:

"Основна маса тих хворих, які зараз поступають – це є важкі хворі, вони вимагають дуже великої кількості кисню. Максимально наші хворі отримують до 48 літрів кисню на хвилину. Потреба є дуже велика в кисні і ті ресурси, які в нас є, якщо в нас так само буде до 120 пацієнтів, то кількість кисню буде збільшуватись. На сьогодні в добу ми використовуємо практично одну тонну кисню. А одна тонна кисню коштує 19 тисяч. Відповідно, за цим стоять досить суттєві видатки. А враховуючи те, що останній місяць ми ще не отримували фінансування з НСЗУ – настане питання через 2-3 тижні про те, що треба буде думати над тим, як забезпечити наших пацієнтів киснем".

Загалом в області – 850 ліжок для пацієнтів з коронавірусом, з них 440 – заповнені, розповіла речниця обласного департаменту охорони здоров'я Юлія Нагорна.

Зазначу, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, кількість госпіталізованих з COVID-19 у нашій області відповідає показникам "помаранчевої" зони. Цю інформацію підтвердив епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев. Однак, за його словами, цей показник щодня коливається і не означає, що область виходить за межі "жовтої" карантинної зони.

"Ситуація має всі ознаки подальшого ускладнення. Зростає кількість осіб, які виявляються в щоденному режимі. На сьогодні ми майже втричі перевищуємо коефіцієнт виявлення. Якщо для "зеленої" зони він не має перевищувати 4%, то на сьогодні він в області перевищує 12%. Показник інцидентності, тобто показник захворюваності за попередні два тижні теж майже втричі вищий допустимого для "зеленої" зони", – каже Паничев.

За словами Володимира Паничева, хоч кількість хворих зросла, показники нижчі, ніж були у цей період торік:

"На це впливає те, що значна частина людей в минулому вже перехворіла. На сьогодні значна частина людей в області вже отримала хоч один раз щеплення проти коронавірусу. Але наші резерви впливу на ситуацію явно не вичерпані. Мушу зауважити, що щоденно щеплюється кількість людей значно менша, ніж дозволяють нам наші можливості. Вакцини є, бригади є, центри діють. У нас зросла питома частка працівників освіти, які почали щеплюватися, я їм дякую і мають бути вдячні батьки, саме через це у нас абсолютна більшість навчальних закладів продовжують працювати в режимі офлайн".

Що відомо

  • На Тернопільщині у 179 осіб підтвердили COVID-19 за добу.
На початок