Вимагання грошей у тернопільського підприємця: підозрюваного візьмуть під варту

Вимагання грошей у тернопільського підприємця: підозрюваного візьмуть під варту

Вимагання грошей у тернопільського підприємця: підозрюваного візьмуть під варту
Суспільне Тернопіль

Богдана Корильчука та Василя Солошенка, яких підозрюють у вимаганні грошей в тернопільського підприємця Олега Юника, взяли під варту без права внесення застави на 2 місяці. Нагадаємо, троє підозрюваних вийшли під заставу – понад 181 тисяча гривень за кожного. Прокуратура звернулася до суду, щоб їх повернули під варту, розповів прокурор Віктор Оскоріп.

Апеляцію щодо запобіжного заходу ще одному з підозрюваних – Василю Лилику – перенесли, бо один з адвокатів захворів.

Першим розглядали запобіжний захід для Василя Солошенка. Прокурор Віктор Оскоріп каже, в апеляційній скарзі просять скасувати право внесення застави, або встановити заставу 6 мільйонів 810 тисяч гривень. За його словами, це сума, яку вимагали в підприємця Олега Юника. Віктор Оскоріп каже, підозрюваний може впливати на свідків, пошкодити чи заховати докази.

Підозрюваного Василя Солошенка представляли двоє адвокатів – Віктор Грищук та Анатолій Подковський. Анатолій Подковський каже, просить суд відмовити в задоволенні апеляційної скарги.

Після дебатів суддя Віктор Сарновський оголосив ухвалу.

"Ухвалу слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 13 вересня 2021 року відносно Солошенка в частині визначення застави скасувати. Ухвалу Тернопільського міськрайонного суду від 13 вересня 2021 року про застосування відносно Солошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою залишити без змін. Заставу, внесену за Солошенка на підставі ухвали слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду від 13 вересня 2021 року повернути заставодавцю".

Це рішення підозрюваний та його захисники коментувати відмовились. Наступним розглядали запобіжний захід для Василя Лилика. Один з його адвокатів захворів, тому подав клопотання про відкладення судового засідання. Це клопотання суд задовільнив та призначив наступний розгляд на 4 жовтня. Останнім розглядали запобіжний захід для Богдана Корильчука. Його в суді представляв також Анатолій Подковський. Прокурор Віктор ОскорІп розповів, чому просять тримати під вартою підозрюваного без права на заставу, або встановити заставу 6 мільйонів 810 тисяч гривень.

Анатолій Подковський відповів, що Богдан Корильчук співпрацює зі слідством та не переховується від правоохоронців, тому просить відмовити в задоволенні скарги.

Щодо Богдана Корильчука суд ухвалив таке ж рішення, як і щодо Василя Солошенка. Його взяли під варту в залі суду. Ухвалу Богдан Корильчук не прокоментував. Його адвокат Анатолій Подковський сказав, що надасть коментар після отримання повного тексту ухвали. Його мають оголосити 30 вересня, повідомив суддя Василь Сарновський. Дружина Олега Юника Христина рішення суду коментує так:

"Рішенням ми, безперечно, дуже задоволені, тому що це, напевно, найкращий варіант в тому плані, що сума застави не визначена і вони не мають такої можливості, вони будуть під вартою і не зможуть повпливати на те, щоб відтягувати суд, бо, як ми знаємо, судові процеси можуть тягнутися роками. Цього ми і боялися, бо чим довше відтягується суд – тим більше переважно "заминаються" всі подробиці, всі докази "змиваються".

Нагадаємо, 12 вересня в Тернополі затримали трьох осіб, яких підозрюють у погрозах та підпалі двох торгових кіосків підприємця Олега Юника. Серед підозрюваних – чоловіки з Київської та Вінницької областей, а також тернополянин, розповів старший оперуповноважений управління стратегічних розслідувань області Євген Біленький. За його словами, підозрювані вимагали від підприємця майже 7 мільйонів гривень. Чоловікам інкримінують дві статті кримінального кодексу та можуть ув’язнити від 3 до 10 років.

Що відомо

На початок