Кіровоградщина отримала противірусні ліки від коронавірусу

Кіровоградщина отримала противірусні ліки від коронавірусу

Кіровоградщина отримала противірусні ліки від коронавірусу
Суспільне Кропивницький

Кіровоградська область отримала противірусні ліки від коронавірусу. Це – 440 флаконів "Бамланівімабу" та 880 "Етесевімабу". Їх сьогодні привезли в обласну лікарню. Про це Суспільному розповіла завідувачка інфекційного відділення Олена Смірнова.

За її словами, вартість препаратів – 11,5 мільйонів гривень. "Це – противірусні препарати для лікування пацієнтів із легкою та середньою формою COVID-19, але не для важкохворих людей. Вони мають допомогти запобігти розвитку ускладнень від коронавірусу. Це гуманітарна допомога".

Пояснює, ці ліки призначені для хворих, які не потребують кисневої підтримки.

Отримані препарати внесені до протоколу лікуванні коронавірусу в Україні. "Ці препарати блокують вірусний антиген і таким чином зменшують вірусне навантаження прояви хвороби, та інтоксикацію".

Зберігатимуть ліки на складі медикаментів в обласній лікарні.

Ці препарати розподілять у два етапи, каже Олена Смірнова. 60% – між чотирма госпітальним базами: в Кропивницькому, Олександрії, Добровеличківці та обласною лікарнею. Решту – залежно від кількості хворих.

Що відомо

  • Україна отримала тисячу 260 флаконів "Бамланівімабу" та 2520 флаконів "Етесевімабу". Препарати передали Україні безкоштовно, як гуманітарний вантаж від американської благодійної організації Direct Relief. Їх доставили до Київського міського лабораторного центру Держсанепідслужби.
  • Відсьогодні ліки розвозять в області, розповів Суспільному директор центру Олександр Стрешенець. За його словами, ліки використовуватимуть тільки в лікарнях, їх призначатимуть пацієнтам безкоштовно.
  • Обласна лікарня, що у Кропивницькому, отримала пів сотні доз препарату ”Актемра”. Ці ліки призначають хворим на коронавірус, які перебувають у критичному стані – розповіла Суспільному завідувачка інфекційного відділення лікарні Олена Смірнова. Привезеного вистачить на лікування 12 хворих, для них ліки будуть безкоштовними.

Читайте також

На початок