У Полтаві перевіряють готовність котелень до опалювального сезону

У Полтаві перевіряють готовність котелень до опалювального сезону

Доповнено
У Полтаві перевіряють готовність котелень до опалювального сезону
Суспільне Полтава

У Полтаві з 27 вересня розпочинають пробні запуски котелень. Так фахівці обласного підприємства «Полтаватеплоенерго» перевіряють їхню готовність до початку опалювального сезону. Про це Суспільному розповів речник установи Олександр Циганок.

Оглядатимуть котельні протягом п’яти днів. За цей час перевірять вісім десятків котелень міста. У котельні на вулиці Коваля, 6 у Полтаві 27 вересня перевіряли димососи-вентилятори, а 28 вересня перекачуватимуть холодну воду по тепломережі, говорить начальник теплового району № 3 у Полтаві Олександр Дергільов.

"Оскільки котельня не працює у міжопалювальний період, прокручується на холодну (воду – ред.) – це відбувається шляхом включення мережних насосів, підживлюючих насосів, вмикається тягодуттьове обладнання – димососи-вентилятори, перевіряється автоматика безпеки", – каже Олександр Дергільов.

У Полтаві перевіряють готовність котелень до опалювального сезону
Котельня на вулиці Коваля, 6 у Полтаві. Суспільне Полтава

"Мета проведення пробних пусків – з’єднати теплову мережу зі споживачами і переконатися в тому, що ми спроможні генерувати тепло і його транспортувати, а вони спроможні його прийняти і, фактично, забезпечити тепловою енергією тих, хто буде перебувати у цих приміщеннях", – розповідає речник підприємства «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.

За словами Циганка, пробним пускам котелень передував ремонт. Цьогоріч на це витратили близько 30 мільйонів гривень підприємства.

У Полтаві перевіряють готовність котелень до опалювального сезону
Оглядатимуть котельні протягом п’яти днів. Суспільне Полтава

"Виконано ремонт усіх 90 котелень підприємства. Йдеться не про якісь масштабні реконструкції і переобладнання докорінні повністю котельні. Мова йде про поточне обслуговування. Цього року лише одна котельня зазнала повної реконструкції, це котельня по вулиці Шведська могила в місті Полтаві", – додає Олександр Циганок.

Як повідомив Суспільному речник підприємства «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок, окрім Полтави, такі роботи проводитимуть у Карлівці, Машівці, Решетилівці та Котельві.

Що відомо:

  • Торік пробні запуски котелень тривали з 28 вересня до 2 жовтня.
  • Згідно із правилами надання послуг із централізованого опалення, тепло до квартир подають тоді, коли середньодобова температура протягом трьох днів нижче, ніж 8 градусів тепла. Рішення ухвалюють органи місцевого самоврядування.
  • Торік опалювальний сезон у Полтаві розпочався 22 жовтня, а завершився – 12 квітня 2021.
На початок