Вибори мера Харкова: міськвиборчком зареєстрував спостерігачів від громадськості

Вибори мера Харкова: міськвиборчком зареєстрував спостерігачів від громадськості

Вибори мера Харкова: міськвиборчком зареєстрував спостерігачів від громадськості
oporaua.org

Харківська міська виборча комісія зареєструвала представників трьох громадських організацій офіційними спостерігачами на позачергових виборах Харківського міського голови.

Відповідна постанова міськвиборчкому від 25 вересня опублікована у документах комісії на сайті Харківської міської ради.

Загалом міська комісія зареєструвала офіційними спостерігачами 11 людей від трьох організацій, з них 8 — представники "Громадської мережі "Опора". Так, офіційними спостерігачами на позачергових виборах зареєстровані:

  • Борис Сікліцький ("Всеукраїнська громадська організація "Солідарна молодь");
  • Анастасія Верітова, Артем Саліхов ("Центр впровадження та контролю демократичних та виборчих ініціатив");
  • Микола Зінченко, Павло Романюк, Катерина Міхалевська, Назар Вірик, Ірина Єремєєва, Олексій Левик, Павло Новик, Андрій Токарський ("Громадянська мережа "Опора").

Спостерігачам мають виготовити та видати посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Що відомо

  • За Виборчим кодексом (ст. 60), офіційний спостерігач від громадської організації має право: бути присутнім на засіданнях виборчих комісій, на зустрічах кандидатів, їх довірених осіб, представників, уповноважених осіб партій (організацій партій) — суб’єктів виборчого процесу з виборцями, на передвиборних зборах, мітингах; перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, фотографувати, вести відео- та аудіозаписи без порушення при цьому таємниці голосування виборців; скласти акт про виявлення порушень; вживати заходів у межах законодавства щодо припинення протиправних дій під час голосування та підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці тощо.
Читайте також: Харківський міськвиборчком зареєстрував кандидатами у мери шістьох людей, одному відмовили
На початок