Україна оформила два переможні дублі на старті юніорського Євро з важкої атлетики UWF

І два абсолютні "золота" уже.

Збірна України з важкої атлетики розпочала виступи на молодіжному та юніорському чемпіонаті Європи, що тільки-но стартував у фінському Рованіемі. Молодіжне Євро - змагання для спортсменів до 23-х років (максимум - 1998 рік народження), юніорське - до 21-го року (максимум - 2001 рік народження).

На цьому турнірі Україна представлена в складі 30 спортсменів: 15 важкоатлетів виступають на молодіжному рівні, 15 - на юніорському. Зокрема, змагається у Фінляндії 20-річна Каміла Конотоп - чемпіонка Європи серед дорослих і учасниця Олімпіади-2020.

І саме Конотоп принесла для України одну з двох перших золотих медалей!

Харків'янка Каміла Конотоп після Олімпіади змінила вагову категорію, піднялася з до 55-ти кг в до 59-ти кг, але все одно не зустріла конкуренції з боку інших європейських спортсменок. У ривку 20-річна українка підняла 95 кг, що на три кілограми більше, ніж у найближчої суперниці.

А в поштовху Конотоп орієнтувалася на результати суперниць, замовила зі старту найбільшу вагу і коригувала свої підходи залежно від того, що показують суперниці. У підсумку, 114 кг у поштовху - теж перемога у цій дисципліні - і "золото" Євро!

У сумі двоборства Каміла Конотоп взяла 209 кг, не її найкращий результат, але цього вистачило для "золота". А "срібло" з результатом 203 кг здобула ще одна українка - Аліна Захарченко (не була у топ-3 ривка, третя в поштовху, але сумарно друга).

• Юніорське Євро з важкої атлетики. Дівчата (до 59-ти кг). Результати
  1. Каміла Конотоп (Україна) - 209 кг (95 + 114)
  2. Аліна Захарченко (Україна) - 203 кг (91 + 112)
  3. Кансел Узкан (Туреччина) - 202 кг (89 + 113)

Вдалося Україні оформити ще один такий переможний дубль у ваговій категорії до 55-ти кг, теж серед дівчат на юніорському рівні.

У цій категорії двома найсильнішими спортсменками (за заявленою вагою) були українки - 18-річна Світлана Самуляк та 17-річна Ольга Івженко. Вони й підтвердили статус фавориток, здобувши перше-друге місце в обох дисциплінах і за сумою двоборства.

Самуляк впевнено виграла у цій ваговій категорії, піднявши 191 кг. У Івженко - на 11 кілограм менше (різниця в 6 кг у ривку та 5 кг у поштовху).

Для України - це друга поспіль перемога на юніорському Євро саме у вазі до 55-ти кг серед дівчат: у 2019 році "золото" здобула Каміла Конотоп.

• Юніорське Євро з важкої атлетики. Дівчата (до 55-ти кг). Результати
  1. Світлана Самуляк (Україна) - 191 кг (88 + 103)
  2. Ольга Івженко (Україна) - 180 кг (82 +98)
  3. Анніка Пілц (Німеччина) - 178 кг (80 + 98)

• На молодіжному та юніорському Євро-2019 Україна завоювала 16 "великих" медалей (за сумою двоборства) - 3 золоті, 7 срібних та 6 бронзових.
  • Змагання у Фінляндії триватимуть до неділі, 3 жовтня.
  • В активі України зараз у медальному заліку 2 золоті та 2 срібні медалі. У "малому" медальному заліку (за кожен вид окремо) - 6+4+1. В обох заліках - друге місце після трьох змагальних днів.
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів