Лікарні на Хмельниччині не вистачає рідкого кисню для ковідного відділення

Лікарні на Хмельниччині не вистачає рідкого кисню для ковідного відділення

Лікарні на Хмельниччині не вистачає рідкого кисню для ковідного відділення
Фото: Суспільне Карпати

У Славутській міській лікарні зараз не вистачає рідкого кисню для ковідного відділення. Ситуація критична. Про це Суспільному розповів директор закладу Леонід Радзивілюк. За його словами, рідкий кисень постачають зі Львова, але через поломку на заводі постачання припинилися.

""Львівкисень" знову зупинився. Не зрозуміло, коли рідкий кисень буде. Наразі возимо балони з киснем до лікарні. Люди падають з ніг", - говорить лікар.

Леонід Радзивілюк додає: лікарні на добу потрібно 100 балонів з киснем, за ним працівники щодня їздять до Хмельницького.

"За минулу добу використали 61 балон кисню. Плюс ще рідкого 400 літрів за ніч. І це кожну добу треба шукати 100 балонів кисню. Якщо не буде рідкого, ми фізично не зможемо стільки його знайти", - каже Леонід Радзивілюк.

Директор лікарні додав: про поломку на львівському підприємстві йому повідомили в неділю, 17 жовтня.

"Наразі з 63 хворих на коронавірусну інфекцію, які перебувають на стаціонарному лікуванні, 44 потребують кисневої підтримки. У реанімаційному відділенні знаходиться вісім хворих, із них сім – на апаратах ШВЛ. Отже, така динаміка захворюваності  призводить до збільшення споживання медичного кисню", - говорить Леонід Радзивілюк.

Як повідомили у пресслужбі Славутської міської ради, на рівні держави та області було вирішено, що до завершення літнього періоду Славутській міській лікарні буде виділено державне фінансування на закупівлю та встановлення компресорної станції для забезпечення хворих киснем.

"Втім, питання досі залишається не вирішеним. І у зв’язку із відсутністю кисневої станції медичного кисню не вистачає, що призводить до збільшення потреби його транспортування у балонах", - йдеться у повідомлені.

Що відомо

  • Ліжка для хворих з COVID-19 у Хмельницькій інфекційній лікарні заповнені на 99 відсотків. У лікарні перебувають 197 пацієнтів з підозрою та підтвердженим діагнозом. Всього у лікарні для хворих на коронавірусну інфекцію розгорнуто 200 ліжок.
На початок