Як вберегтися від ботулізму. Пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

Як вберегтися від ботулізму. Пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

Як вберегтися від ботулізму. Пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини
УНІАН

Щоб не захворіти на ботулізм, треба уникати вживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м'ясних та грибних консервів домашнього виробництва. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук. За її словами, у 2021 році в регіоні ботулізм діагностували у жительки Знам'янської громади. Жінка їла в’ялену та копчену рибу, яку купила на ринку.

Ботулізм – токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Зі слів Надії Оперчук, це небезпечне і в багатьох випадках смертельне захворювання: ”Спори клостридій є у ґрунті, рибі, м’ясі, овочевій консервації. Цей мікроб розвивається там, де є анаеробні умови, тобто відсутній кисень. При цьому виділяється ботулічний токсин. Чому спори клостридій бувають у в’яленій рибі? Тому що, коли риба непатрана, а її висушили, зав’ялили і закоптили, то там якраз створюються анаеробні умови. Харчі, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм".

За словами Надії Оперчук, найчастіше першим проявом ботулізму є двоїння або туман в очах, невиразність мови, може бути важко ковтати. Симптомами хвороби є сухість у роті, м’язова слабкість, загальна інтоксикація, блювота. Може значно підвищитись температура, боліти живіт. За відсутності лікування, смерть, зазвичай, настає від дихальної недостатності. У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу та м'язової слабкості.

”Треба пам’ятати, що ботулотоксин у 370 тисяч разів сильніший за отруту гримучої змії. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно термічно оброблені, чи перевозились неналежним чином. Навіть ті консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими. Адже ботулізм не можна визначити за кольором та смаком”.

Надія Оперчук сказала, що при найменшій підозрі на ботулізм, потрібно звертатися до лікаря.

Що відомо

За перші шість місяців 2021 року в Україні зареєстрували 44 випадки ботулізму. Захворіли 46 людей, серед яких одна дитина. Шість людей померли.

Читайте також

На початок