Жителька Кривого Рогу каже, що їй відмовляються виписувати безкоштовні ліки

Жителька Кривого Рогу каже, що їй відмовляються виписувати безкоштовні ліки

Жителька Кривого Рогу каже, що їй відмовляються виписувати безкоштовні ліки УНІАН

Жителька Кривого Рогу Тетяна Пічкурова каже, медики центру первинної медико-санітарної допомоги №3 відмовляються виписувати їй безкоштовні ліки. Жінка має інвалідність, тож закон України надає їй таке право. Чому ж відмовляє медзаклад — з’ясовували кореспонденти Суспільного.

Тетяна Пічкурова має рідкісне (орфанне) захворювання – загально варіабельний імунодефіцит. Каже – закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" надає їй право отримувати за рецептом ліки безкоштовно. Натомість у вересні їй видали рецепти із доплатою.

"Виписали рецепти з доплатою у 50 відсотків вартості. Це ліки життєво необхідні. Мені потрібно їх постійно приймати, безперебійно", – говорить Тетяна Пічкурова.

Керівниця медичного закладу, з яким Тетяна підписала декларацію, Ліна Пашковська каже, не мають документів які підтверджують право на пільгові ліки по рецепту. За словами лікарки, на початку року усі пацієнти, які претендують на пільгові ліки, мають надати сімейним лікарям документи, аби підтвердити власний діагноз.

"Не надає довідку з нашого пенсійного фонду та з місця роботи. На початку року кожен сімейний лікар попереджає свого пацієнта, який користується пільгами і ми, на підставі цієї довідки виписуємо безкоштовні ліки", – говорить директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Ліна Пашковська.

Жінка переконує, надіслала адміністрації медичної установи відповідь від пенсійного фонду України про те, що її пенсія не перевищує мінімальний прожитковий рівень. Тож мала би отримати безкоштовні ліки.

"Розмір пенсії для осіб з інвалідністю залишається на рівні прожиткового мінімуму. Я надала цей лист сімейному лікарю", – говорить Тетяна Пічкурова.

Зараз, за словами Ліни Пашковської, пільгами на ліки користуються 11370 пацієнтів. Всі вони надали відповідні документи. А Тетяна Пічкурова, каже лікарка, не надала. Каже, лист від пенсійного фонду не є тим документом, який визначає розмір пенсії пацієнтки.

"Якщо цієї довідки немає, то ця пацієнтка має право на виписку медикаментів з доплатою", – говорить директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №3 м. Кривий Ріг Ліна Пашковська.

Наразі, Тетяна Пічкурова очікує відповідь на інформаційний запит до адміністрації третього центру первинної медико-санітарної допомоги, у якому мають повідомити про законні підстави вимагати від пацієнтки довідки з міського пенсійного фонду. Юрист Андрій Верба вважає вимоги медиків правомірними.

"Громадянам слід усвідомлювати, як у конкретній ситуації, так і взагалі, про те, що маючи певний статус, наприклад, особи з інвалідністю або інший соціальний статус, він не означає повного автоматичного надання пільг при пред'явлені цього посвідчення, оскільки є різні державні органи, які вимагають подання певного пакета документів. Особа, для отримання пільг, має надати відповідний підтверджуючий пакет документів. Тому така вимога є цілком правомірною і правильною", – говорить юрист Андрій Верба.

Читайте також

  • «Стан переляку». Школярка з Кривого Рогу потрапила до лікарні після розмови з директоркою

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди