У Новоукраїнці на базі школи працює Центр для дітей з інвалідністю

У Новоукраїнці на базі школи працює Центр для дітей з інвалідністю

У Новоукраїнці на базі школи працює Центр для дітей з інвалідністю Суспільне: Кропивницький

У Новоукраїнській громаді Кіровоградської області працює інклюзивно-ресурсний центр. Він надає допомогу дітям з інвалідністю, розповіла керівниця центру Людмила Шостак. В Центрі навчаються 83 дитини.

Директорка говорить, що до центру ходять 67 дітей з Новоукраїнської громади. "Також ми здійснюємо міжмуніципальне співробітництво, тобто міська рада уклала договір про співробітництво з сусідніми громадами. Це Ганнівська та Глодоська громади – 14 діток".

Центр працює у приміщенні школи №4 в Новоукраїнці. Щоб діти на інвалідних візках могли пересуватись школою, тут прибрали пороги та встановили ліфт – він піднімає дітей з першого на другий поверх. "В Центрі є три дитини на візочку, всього діток з особливими освітніми потребами – 14 людей", – розповідає Людмила Шостак.

Користується цим ліфтом Мотрона Найдюк. "Раніше я не могла пересуватися в школі, а тепер я можу бути всюди". Мама Тетяна Найдюк розповіла, чому ходять до центру: "Є корекційні зайняття. Вона не завжди може справитися з усім навчанням, а щоб встигати за всіма дітками в класі, їй тут допомагають. В нас тут є математика, українська мова, читання, є заняття з психологом, якщо потрібно. Є гарний реабілітолог, і зарядка".

Психологиня Ольга Зідрашко розповіла, що заняття проводять з дітьми з аутизмом, порушеннями опорно-рухового апарату та гіперактивністю: "Розробляється індивідуальний корекційний план на кожну дитину. Ми працюємо з дітками на розвиток психічних процесів, тобто проводимо вправи у вигляді гри, для пам’яті, уваги, тренуємо мислення".

В центрі працює кабінет для лікувально-фізичної культури. Тут працює вчителька-реабілітологиня Олена Довгаль. "Тут займаємось з дітками, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, які мають інтелектуальні порушення. Розробляємо суглоби, пробуємо повзати, хто не вміє, хто не вміє – сідаємо, стаємо, присідаємо".

Що відомо

На ремонт приміщення та обладнання витратили більше мільйона гривень – 400 тисяч з бюджету громади та 600 тисяч гроші програми ”DOBRE”.

Проєкт ”DOBRE” – це п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку під назвою ”Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”. Його реалізують в семи областях України, серед яких Кіровоградська. Мета проєкту – створити умови для об’єднаних територіальних громад, краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди