"Це передчасно". Суд відмовився знімати арешт з будівлі згорілого коледжу економіки в Одесі

"Це передчасно". Суд відмовився знімати арешт з будівлі згорілого коледжу економіки в Одесі

Ексклюзивно
"Це передчасно". Суд відмовився знімати арешт з будівлі згорілого коледжу економіки в Одесі
https://zaxid.net/

Суддя Віктор Попревич відмовив у клопотанні про зняття арешту з будівлі Асвадурова, де 4 грудня 2019 року спалахнула пожежа із 16-ма загиблими. Про таке Попревич повідомив кореспондентам Суспільного.

Клопотання про зняття арешту та передачу будівлі на баланс міської ради до суду подав юрист Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Олег Сиволобцев. За його словами, йдеться про приміщення, які перебували в постійному користуванні закладу та належать Міністерству освіти та науки. Це приблизно 2 870 квадратних метрів.

Проти такої пропозиції виступили сторона обвинувачення. За словами прокурора Євгена Антощука, економічний коледж не є безпосереднім власником приміщень, а сама будівля досі вважається речовим доказом. 23 вересня суддя Віктор Попревич пішов до нарадчої кімнати, аби прийняти рішення щодо цього клопотання.

У п'ятницю, 24 вересня, в коментарі Суспільному він повідомив, що наразі розглядати це питання зарано.

"Учора (23 вересня, – ред.) я ухвалив рішення не знімати арешт. На мою думку, це передчасно", – зазначив Попревич.

Крім того, за його словами, в справі може відбутися друга експертиза щодо причин пожежі. Наразі відповідне клопотання готує адвокатка однієї з обвинувачених, викладачки коледжу Ірини Таранової, Наталя Марченко.

Що відомо

  • Пожежа в Одеському коледжі спалахнула вранці 4 грудня 2019 року. Унаслідок події загинуло 16 людей. 10 грудня 2019 року директорці одеського коледжу економіки, права та готельно–ресторанного бізнесу Любові Кочерзі оголосили підозру. Їй закидають службову недбалість.
  • 13 січня 2020 року слідство запідозрило у службовій недбалості ще одну працівницю коледжу – завідувачку господарством Тетяну Фоміч. У травні підозрюваними оголосили завідувачку денного відділення економіки та підприємництва коледжу й ексзаступника директора з адміністративно-господарської роботи.
  • 18 травня суд відправив під цілодобовий домашній арешт завідувачку денного відділення економіки та підприємництва Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.
  • 25 травня громадська діячка Олена Ротарі на своїй сторінці в Facebook опублікувала заяву на підтримку підозрюваного – колишнього заступника директора, одеського поета Андрія Хаєцького. На підтримку підозрюваного також виступили громадські діячі, представники творчої спільноти, волонтери.
  • 28 травня Апеляційний суд Одеси звільнив з-під варти ексзаступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Андрія Хаєцького. Рішенню суду передували численні акції протесту та інтернет-флешмоб, який на підтримку затриманого розгорнули активісти.
  • 4 червня прокурори направили на розгляд Приморського районного суду обвинувальний акт щодо чотирьох підозрюваних у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки. Вже у січні чотирьом фігурантам справи оголосили обвинувачення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок