Виверження на Канарах: збитки сягнули 87 мільйонів євро

Виверження на Канарах: збитки сягнули 87 мільйонів євро

Виверження на Канарах: збитки сягнули 87 мільйонів євро
AP

Через виверження вулкану Кумбре Велья на Канарах тисячі людей були змушені залишити свої домівки, а збитки через стихійне лихо сягнули близько 87 мільйонів євро.

Як повідомляє CNN, таку оцінку наводить іспанський портал нерухомості.

"Лава зруйнувала майже 200 будинків і змусила тисячі людей бігти. За оцінкою порталу нерухомості Idealista, вулкан вже знищив майно вартістю близько 87 мільйонів євро (102 мільйони доларів)", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, токсичний попіл від вулкана вкриває території навколо нього. Водночас лава, яка тече вниз зі схилів вулкану, продовжує поглинати будинки, школи та бананові плантації, хоча й повільніше, ніж у попередні дні.

"Все, що почалося в неділю як щось незвичайне, щось прекрасне, наступного дня перетворилося на трагедію. У мене там багато друзів, родин, які втратили все. Наші серця розбиті", – розповіла власниця місцевого ювелірного магазину на ім’я Ненсі.

Місцева влада попередила людей, щоб вони мили овочі та чистили одяг, аби не проковтнути токсичний попіл. При цьому іспанські банківські асоціації запропонували надати порожню нерухомість, що належить банкам, людям, які втратили свої будинки.

Що відомо

  • 20 вересня на Канарських островах, які є автономним округом Іспанії, вперше за 40 років прокинувся вулкан Кумбре Велья.
  • У серпні на італійському острові Сицилія сталося виверження вулкана Етна.
  • Наприкінці липня в Індонезії сталося виверження вулкану Сінанбунг. У момент вибуху він викинув у повітря колону попелу висотою у 4500 метри.
  • У травні найбільший діючий вулкан Європи Етна прокинувся та випустив шлейф лави та колону попелу заввишки у кілометр.
  • 23 травня у Демократичній Республіці Конго (ДРК) через виверження вулкану Ньїрагонго евакуювали українських миротворців.
  • Також влада ДРК евакуювала жителів міста Гома, розташованого неподалік вулкану.
  • В Ісландії родина вирішила виставити на продаж земельну ділянку з вулканом Фаградальсф'ядль, який активізувався наприкінці березня.
  • 10 лютого вулкан Пакая у Гватемалі розпочав виверження та викинув в атмосферу стовп диму та попелу висотою три кілометри.
  • 27 січня на індонезійському острові Ява прокинувся вулкан Мерапі, який почав вивергати суміш із розпечених уламків гірських порід в радіусі 1,5 км.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок