У Дніпра починається судовий розгляд справи про побиття операторів та журналістів двох телеканалів

У Дніпра починається судовий розгляд справи про побиття операторів та журналістів двох телеканалів

У Кіровському районному суді Дніпра 23 вересня відбулось перше засідання щодо побиття операторів та журналістів двох телеканалів, яке сталося 2 липня під час зйомок конфліктної ситуації з демонтажем білбордів. До зали суду кореспондентів Суспільного не пустили.

Керівниця апарату суду Марія Філімонова сказала, що це – через карантинні обмеження.

«Мені вивести учасників, у яких немає щеплення, і зайдете ви, і будете знімати засідання якого немає? Я вам ще говорю, що 10 учасників, зал не дозволяє більше», – сказала вона.

Прокурор Іван Бойко зазначив, що 23 вересня «вирішувалось питання про можливість призначити обвинувальний акт до судового розгляду». Суд вирішили перенести на 24 вересня.

«Сторона обвинувачення підтримала дане клопотання, але сторона захисту заявила клопотання про повернення обвинувального акту, наразі всі учасники судового процесу висловилися щодо даного клопотання, судове засідання було перенесено», – сказав він.

Адвокати обвинувачених і самі обвинувачені від коментарів відмовились.

Що відомо

  • 2 липня знімальна група телеканалу ОТВ та оператор каналу D1 за редакційним завданням працювали на місці демонтажу білбордів. Виникла сутичка між представниками власників рекламних площин та «Муніципальною вартою». Операторів, які знімали це протистояння, побили люди у зеленій формі без розпізнавальних знаків.
  • 31 серпня стало відомо, що за умисне заподіяння журналістам легких тілесних ушкоджень та перешкоджання їхній законній професійній діяльності судитимуть трьох осіб, мовилося повідомленні на офіційному сайті Дніпропетровської обласної прокуратури.
  • За даними слідства, троє працівників КП «Муніципальна варта» нецензурно висловлювалися на адресу журналіста та оператора і вимагали від них припинити відеозйомку. Після цього вони нанесли оператору не менше десяти ударів та розбили відеокамеру.
  • У разі доведення судом їхньої провини їм загрожує штраф у 850 гривень або арешт строком на 6 місяць, обмеження або позбавлення волі строком до п`яти років.

Читайте також

Тернопільський журналіст, якого розшукували, помер у лікарні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок