23 вересня на Полтавщині роботу у звичному режимі продовжили 90 відсотків закладів освіти. Онлайн-заняття влаштовують у майже 150 навчальних установах, повідомив у Telegram голова обласної адміністрації Олег Синєгубов.
В одинадцятикласниці Кіри Тульської через перехід області до «жовтої» карантинної зони відбулися уроки вдома.

"Я негативно ставлюся до дистанційного навчання, адже я в 11-му класі, скоро ЗНО, і тому в школі краща підготовка, ніж дистанційно, уроки тривають повноцінно. Торік дуже часто вимикали Інтернет, тому доводилось пропускати заняття", – говорить учениця Решетилівського ліцею Кіра Тульська.
Через недостатню кількість вакцинованих працівників Решетилівський ліцей імені Олійника перевели на дистанційне навчання. Щеплення має 68 відсотків персоналу замість 80, каже директор.

"Початкова ланка працює офлайн, 5–11 класи працюють у нас на дистанційному навчанні. Іще 14 людей вакцинується, і ми зможемо вийти на навчання. Багато вчителів на цей момент хворі. Зараз не рекомендують (вакцинуватися – ред.), якщо в людини є якесь захворювання респіраторне", – каже директор Решетилівського ліцею Ігор Король.
Одним із перших у ліцеї вакцинувався від коронавірусу учитель історії та географії Сергій Антонець. Однак уроки веде онлайн.

"Ставиш їм питання, вони стараються відповідати хором, мікрофон включається. І тому треба регулювати отакі стосунки між вчителем і учнями. Коли на уроці очно ми займаємося, цього немає, вони знають, що рука, а тут трішки по-іншому", – говорить учитель Решетилівського ліцею Сергій Антонець.

Окрім Решетилівського ліцею, в області працює онлайн майже 150 закладів освіти. На стаціонарному навчанні – 1 139. Це майже 90% від загальної кількості.
Уроки у класах влаштовують, зокрема, у полтавському ліцеї №3. У закладі вакциновані 85% працівників, каже директорка.
"Ті, хто з медичних причин, мають антитіла чи перехворів, тільки ті люди не вакциновані. Ми будемо максимально переносити заходи, якщо дозволятиме погода, на подвір’я, чи проводити їх у межах одного класу. Все інше у нас не змінилося, ми навчаємося згідно з розкладом", – каже директорка полтавського ліцею № 3 Ірина Гринь.
Серед шести вишів Полтавщини працює дистанційно два. Це Кременчуцький університет імені Остроградського та Полтавський педагогічний, повідомила керівниця обласного департаменту освіти Віта Ковальська.

"Науково-педагогічні працівники значно попереду по вакцинації. Їх відсоток більше за 70, але загальна кількість вакцинованих працівників в університеті – майже 45 відсотків. Частина працівників утримуються поки що, у зв’язку з тим, що нещодавно перехворіли. Є такі, в кого не сплинуло ще пів року (після захворювання на коронавірус – ред.). Ми інформуємо, але не примушуємо", – говорить проректор педагогічного університету Роман Сітарчук.
Що відомо:
- Згідно зі змінами до постанови про карантин, які 22 вересня вніс Уряд, не переходити на дистанційну роботу незалежно від кількості щеплених працівників можуть лише дитсадки, початкові класи та спецзаклади