Приватність чи безпека. Адвокат розповів про законодавство у сфері відеоспостереження

Приватність чи безпека. Адвокат розповів про законодавство у сфері відеоспостереження

Приватність чи безпека. Адвокат розповів про законодавство у сфері відеоспостереження
Дмитро Гладкий. Колаж: Суспільне Запоріжжя

Про камери відеоспостереження в громадських місцях та про те, чи порушують вони право людей на приватність, в етері програми "Між нами" розповів адвокат Дмитро Гладкий.

Встановлення відеоспостереження у громадських місцях слугує для забезпечення безпеки оточуючих. Такі камери мають бути встановлені на видимих місцях та відмічені знаками або табличками, які б вказували, що на даній території ведеться відеоспостереження.

Камери можуть бути встановлені у парках, на зупинках, на вході у магазин і все це цілком законно, розповідає Дмитро Гладкий:

“Зазвичай місцева влада розробляє відповідні документи, які регламентують правила – де, з якою метою затверджені такі пункти відеоспостереження. Кожен громадянин може ознайомитися з регулюючими документами для того, щоб переконатись де, який комплекс, як та куди передається, скільки зберігатиметься інформація на відповідних носіях.”

307 стаття Цивільного кодексу передбачає, що на вулиці, у громадських місцях, на публічних заходах дозволяється відкрита зйомка осіб, які потрапляють в кадр. Але якщо людина звертається щодо видалення запису відносно неї, тоді приймаються відповідні дії. Але перш за все, це шляхом знеособлення, замилювання певного фрагмента відеозапису, а не повністю видалення всього відео, оскільки там можуть бути зафіксовані і інші події, які можуть бути важливими для правоохоронних, державних органів, місцевої влади. За регламентом таке відео має зберігатися, певний період. Це може бути місяць, 90 днів, в залежності від технічної спроможності зберігання відео.

Право на забезпечення безпеки та право на приватне життя як в Україні, так і в інших країнах завжди балансують, і законодавство у цих сферах, за словами Дмитра Гладкого, дуже динамічне, тож постійно відбуваються зміни то у бік безпеки, то у бік приватності.

На початок