Щілини у кабінетах, обвалена стеля та холодне приміщення. У таких умовах працюють медики Антонівської амбулаторії, що на Шполянщині. Завідувач Павло Педько розповів Суспільному, що боїться, аби одного дня стіни не впали, бо їх вже закріпили металевими прутами. Тим часом нове приміщення в центрі села рік стоїть пусткою.
На стінах тріщини, а зверху обвалилася стеля – такий вигляд нині має гінекологічний кабінет. Як пояснив Павло Педько, прийом тут не проводять, бо бояться за життя працівників та пацієнтів, оскільки це приміщення збудоване у 60-х роках і було призначене для інших цілей.

Сімейна медсестра Віра Вакалюк розповіла, окрім того, що в приміщенні холодно, їм бракує і кабінетів:
"Доводиться із Павлом Івановичем і з лікарем працювати в одному кабінеті. Що важити, що міряти, що слухати, температуру виміряти – все в одному кабінеті. Є незручності. Хочеться попрацювати в гарних умовах, у теплі, мати свій кабінет, оскільки я за все життя не мала свого окремого кабінету".

Антонівська амбулаторія обслуговує вісім навколишніх сіл. Місцева жителька Таміна Педько розповіла, що їхати до райцентру далеко, а тут завжди допоможуть:
"Мені це болить. Амбулаторія і школи в селі - це надважливе. Не приємно сюди запрошувати людей, щоб вони сиділи в холодному приміщенні, з якого сиплеться зі стелі".
Допоки медичні працівники мріють про комфорт, у центрі села стоїть новозбудована амбулаторія. Однак на якому етапі там роботи Павло Педько ще не знає.
"Ключів у нас немає. Нічого ми не знаємо, що там зроблено. Подивились у вікна, то бачили, що там вже готово все: опалення, стіни, підлога зроблена, навіть завезена частина апаратури, а, можливо, і вся, ми не знаємо".
На відкриття нового приміщення очікує і місцевий житель Степан Сабаш. Йому до старої амбулаторії йти далеко та й здоров’я не завжди дозволяє. А ця знаходиться поруч із будинком.

Однак приміщення нової амбулаторії досі не передали на баланс, бо є проблеми із документацією, розповів голова Лип’янської громади Сергій Іщенко:
"Від ОТГ ми сплатили суму у розмірі десяти відсотків від загальної вартості будівництва. Там якісь проблеми із закінченням цього будівництва і на даний час потрібно задніми датами укласти якийсь договір. Розв'язувати ці питання з нашого боку, чи з боку адміністрації, ми не в змозі".
Як пояснив начальник управління департаменту будівництва Олександр Мацко, будівництво амбулаторії та медичне обладнання обійшлося у п'ять з половиною мільйонів гривень. Він додав, що ввести її в експлуатацію не можуть, бо відсутній договір суперфіціюЦе право користування чужою земельною ділянкою для забудови.
"Був укладений договір суперфіцій між Департаментом будівництва та Антонівською сільською радою на один рік. Потім за один рік вона не побудувалася. Договори суперфіцій через якусь причину не були продовжені. Зараз відбувається процес розгляду і прийняття рішення щодо продовження. У нас амбулаторія збудована, обладнання поставлене все. Але у зв’язку з тим, що немає продовження договорів суперфіцій, ми не можемо її увести в експлуатацію".

Зараз вирішується питання хто її має підписати.
За словами начальника управління Департаменту будівництва Олександра Мацка, із 25-ти новозбудованих амбулаторій – п’ять на стадії завершення будівництва, ще дві мають проблеми із документами, а от 18 вже ввели в експлуатацію.
Авторка Тетяна Зозуля
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- "Жовті" обмеження: у Черкасах учні однієї школи навчатимуться дистанційно
- На Черкащині виявили понад 170 випадків інфікування коронавірусом
- На Черкащині після лекції про щеплення вакцинувалося вісім студентів
- Чому новозбудована амбулаторія у селі на Черкащині за рік не прийняла жодного пацієнта
- Викликали мобільну бригаду: на Черкащині імунізували рятувальників
- "Жовта" зона: перелік черкаських шкіл, які працюватимуть у звичайному режимі