”Вартість лікування інсульту перевищує 19 тисяч гривень”,– Сергій Кочерга, лікар

”Вартість лікування інсульту перевищує 19 тисяч гривень”,– Сергій Кочерга, лікар

”Вартість лікування інсульту перевищує 19 тисяч гривень”,– Сергій Кочерга, лікар Оригінальне

Дев’ятнадцять тисяч гривень на лікування інсульту виділятимуть з державного бюджету з 1 квітня. Такий тариф визначили в переліку безкоштовних для пацієнта медичних послуг. Щоб отримати гроші, нині укладають угоди з Національною службою здоров’я – розповів Суспільному головний лікар кропивницької лікарні швидкої допомоги Руслан Іванов.

Інсультний центр лікарні швидкої допомоги у Кропивницькому розрахований на п’ятдесят ліжок. За словами пацієнта Центру Сергія Чайки, за тиждень на лікування витратив десять тисяч гривень: ”За сім днів десять тисяч виклав, а мені ще в стаціонарі лікуватися. Віддав зарплату свою, жінки зарплату, усі заощадження”.

За словами завідувача відділення Центру Сергія Кочерги, вартість лікування інсульту перевищує дев’ятнадцять тисяч гривень: ”Одна ампула ліків коштує від сімнадцяти тисяч, а їх потрібно дві на курс лікування”.

Головний лікар міської лікарні швидкої допомоги розказав, що до 28 лютого мають укласти контракти на надання безоплатних послуг: ”Лікарня заключатиме договори з Національною службою здоров’я про такі пакети, як діагностика, оперативне хірургічне втручання дорослому населенню, стаціонарна хірургічна допомога, а також пакети про надання невідкладної допомоги при гострому інсульті та гострому інфаркті міокарду. Фактично, ми – єдина в місті лікарня, яка надає цілодобову невідкладну хірургічну допомогу. Ліжковий фонд – триста місць”.

За словами начальниці міського управління охорони здоров’я Оксани Макарук, щоб отримати фінансування, лікарні мають відповідати вимогам Національної служби здоров’я: ”У випадку, якщо заклад не підпише контракти, їм доведеться встановлювати тарифи, вже у якості підприємств. Таких буде багато, адже не всі мають можливість забезпечити ті високі європейські вимоги, які висунула НСЗУ. Це, наприклад, медична психологія, ерготерапія, які до цього не практикувались в закладах, немає таких спеціалістів. Існує проблема з анастезіологами та забезпеченням діагностичним обладнанням”.

Що зміниться з 1 квітня для пацієнтів і лікарів, пояснив директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко: ”Обсяг фінансування закладу буде залежати від вибору пацієнтів, оскільки пацієнт самостійно обиратиме, за електронним направленням сімейного лікаря, заклад, де він хоче отримувати послуги. Пацієнт має бути обізнаним і розуміти, яка частина медичних послуг є для нього безоплатною і гарантованою. Важливий момент, що зараз декларується у Конституції: всі медичні послуги є безплатними, але в рамках фінансування. В реаліях пацієнт, потрапляючи в лікарню, не розуміє, що для нього безкоштовно”.

За словами пацієнта Сергія Чайки, він розуміє, що зміниться з 1 квітня: ”Лікарям, звичайно, дякую за все, що вони роблять за ці копійки. Чотири-п’ять тисяч – це не оплата труда. У деяких пенсія у сто разів більша. І я не думаю, що щось зміниться. Я думаю, з цими тарифами, будемо мішками гроші носити, щоб лікували”.

Нагадаємо, з 1 квітня, за другим етапом медичної реформи вторинної ланки, тобто послуг, які надають лікарі-спеціалісти, більшість медичних послуг для українців стануть безкоштовними. За них платитиме держава в особі Національної служби здоров’я. Щоб отримати гроші від держави, лікарня має відповідати вимогам, тобто довести, що може надавати послуги.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди