"Жовта" зона. Як дотримуються карантинних заходів у Вінниці

"Жовта" зона. Як дотримуються карантинних заходів у Вінниці

"Жовта" зона. Як дотримуються карантинних заходів у Вінниці
УНІАН

Вінниця як і решта регіонів України у "жовтій зоні" карантину. Її ще називають "буферною". Від зеленої вона не дуже відрізняється за обмеженнями, але стає попереджувальною. У цьому періоді, зокрема, заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи. Як відсьогодні працюють у Вінниці кінотеатри, спортзали й заклади харчування та чи є бонуси для вакцинованих у матеріалі Суспільного.

Від 23 вересня по всій країні діятимуть обмеження відповідно до "жовтого" рівня карантину.

  1. Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
  2. Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;
  3. Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  4. Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Читайте також: В Україні продовжили карантин до нового року

Заклади харчування

В одному із закладів харчування у середмісті, на час нашого перебування — жодного відвідувача. Про правила "жовтої зони" тут знають, їх дотримуються, – каже працівниця закладу Юлія Корженко.

"Коли приходять відвідувачі в заклад, ми розсаджуємо їх щоб була дистанція. На всіх столиках знаходяться антисептики, аби люди могли обробити свої руки. Кожного дня ми перевіряємо персонал. Людей попереджаємо, щоб заходили в масках, очікування теж тільки в масках", шеф-кухарка Юлія Корженко.

Кінотеатри

Працювати у "жовтій зоні" кінотеатрам та закладам культури дозволено, однак за умови заповненості зали менше за дві третини місць, – каже програмна менеджерка кінотеатру Анжела Фашмухова. Додає, проблем із цим не буде, бо глядачів і так небагато.

"До карантину у нас були повні зали. Усі 206 місць у великій залі були заповнені, то зараз найбільша кількість, яку ми мали це 60 людей і це вже великий успіх. Така ситуація у всіх кінотеатрах Вінниці", каже Анжела Фашмухова.

Спортивні зали та фітнес-центри

Працюють і спортивні зали та фітнес-центри. Кількість відвідувачів обмежена — одна людина на 10 квадратних метрів, — каже адміністраторка тренажерної зали Тетяна Ткаченко. Додає, окрім дотримання протиепідемічних норм — практично весь персонал має щеплення проти Ковід-19.

"Проводиться вологе прибирання з сертифікованими дизінфікуючими розчинами кожну годину, усі працівники та тренери-партнери знаходяться у масках, які змінюють кожні 2-3 години. Працівники та тренери-партнери знаходяться на різному етапі отримання вакцини, дехто отримав 1 дозу та має жовтий сертифікат, також є ті, хто отримав 2 дози вакцини та має зелений сертифікат", – каже головна адміністраторка тренажерного залу Тетяна Ткаченко.

Громадський транспорт

Громадський транспорт міста поки працює у звичному режимі, - каже директор транспортної компанії Михайло Луценко. Чи будуть обмеження по кількості пасажирів - вирішуватимуть завтра на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Нова хвиля коронавірусу: у яких місцях є високий ризик підхопити COVID-19

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.

Що відомо

  • 21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня. Таке рішення було ухвалене через погіршення епідеміологічної ситуації.
  • В обласному управлінні освіти Суспільному повідомили, що 471 школа з 23 вересня має перейти на дистанційну форму навчання. 117 навчальних закладів подолали бар'єр у 80 % вакцинованих.
  • В Україні почали діяти нові карантинні обмеження для запобігання поширенню хвороби COVID-19, передбачені постановою Кабміну від 13 вересня.
На початок