Герою України Олександру Петраківському посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин Житомира"

Герою України Олександру Петраківському посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин Житомира"

Герою України Олександру Петраківському посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин Житомира"
Житомирська міська рада

23 вересня Житомирська міська рада під час сесії посмертно присвоїла полковнику Олександру Петраківському звання "Почесний громадянин міста Житомира". Про це повідомляє сайт Житомирської міської ради.

Дане рішення прийняли на одинадцятій сесії Житомирської міськради.

"Присвоїти звання "Почесний громадянин міста Житомира" (посмертно) за захист суверенітету та територіальної цілісності України, надзвичайну самопожертву при виконанні службових обов’язків Петраківському Олександру Петровичу, полковнику військової частини А0105 розвідувального управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України", – йдеться у рішенні сесії міської ради.

20 липня 2014 року загін Олександра Петраківського дав бій бойовикам, а водночас і можливість цілій колоні українських вояків пройти без втрат. Потрібно було забезпечити проходження колони техніки Збройних Сил та сил 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар"до аеропорту Луганська.

Вороги обстріляли позиції українських військовослужбовців з мінометів. У бою один із бійців загубив шолом. Побачивши це, капітан Олександр Петраківський віддав підлеглому свій кевларовий шолом, чим врятував йому життя. Після бою солдат побачив на шоломі сім вм'ятин від осколків і сказав: "Якби не командирський шолом, то не залишився б живий…". Між тим, за кілька хвилин після того, як офіцер віддав свій шолом розвіднику, йому в голову влучив осколок міни.

Попри важке поранення, Олександр Петраківський виносив з-під обстрілу поранених бійців і продовжував керувати підрозділом.

Колона скористалася боєм і без втрат прорвалася крізь засідку ворога.

Після поранення в голову, Олександр впав у кому. Але завдяки лікарям згодом став на ноги. За сім років він пережив десятки операцій, тяжку і тривалу реабілітацію.

29 серпня 2021 року Олександр Петраківський помер. Йому було 33 роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок