Словенська тенісистка Катаріна Среботнік потрапила до "Книги рекордів Гіннеса"

Словенська тенісистка Катаріна Среботнік потрапила до "Книги рекордів Гіннеса"

Словенська тенісистка Катаріна Среботнік потрапила до "Книги рекордів Гіннеса"
AP

Гравчиня стала найуспішнішою дебютанткою в історії тенісу.

Словенська тенісистка й колишня перша ракетка світу в парному розряді Катаріна Среботнік увішла до "Книги рекордів Гіннеса". Гравчиня стала першою в історії – серед жінок і чоловіків, – кому вдалося здобути титули на дебютних турнірах туру в кар'єрі в усіх трьох дисциплінах.

Це досягнення їй підкорилося ще 23 роки тому, проте офіційним сертифікатом її нагородили лише у 2021-му на її домашньому турнірі в Порторожі.

Среботнік почала грати у WTA-турі в 1998 році і відтоді перемогла в кожному дебюті на змаганнях: у одиночній, парній і змішаній сітці.

Усе почалося з перемоги в парному розряді на турнірі в хорватському місті Макарська. Тоді тенісистка в парі з іншою словенкою Тіною Кріжан здолали у фіналі австрійку Карін Кшвендт і росіянку Євгєнію Куліковскую.

Перший одиночний титул Катаріна виграла в 1999 році в португальському Ешторілі, коли обіграла у фіналі угорку Ріту Куті-Кіш.

Того ж року їй підкорилися змагання й у міксті. З першої ж спроби Среботнік стала чемпіонкою Великого шолому – Ролан Ґаррос – у цій дисципліні. Партнером Катаріни був південноафриканець Піт Норвал, а опонентами у фіналі – латвійка й ексукраїнка Лариса Савченко-Нейланд та американець Рік Ліч.

До Среботнік єдиною, хто вигравала в дебюті і в одиночці, і в парі, була хорватка Мір'яна Лучич-Бароні.

Читайте також: Тенісистка Сімона Халеп припинила співпрацю з тренером, який привів її до першого номера рейтингу

Хто така Катаріна Среботнік

  • 40-річна тенісистка зі Словенії, колишня перша ракетка світу в парах, входила до топ-20 світового рейтингу в одиночці.
  • За кар'єру виграла 39 парних титулів, п'ять – у міксті, чотири – в одиночці.
  • Зокрема, вона стала чемпіонкою Вімблдону в парі у 2011 році, а в міксті п'ять разів перемагала на "Шоломах": тричі – на Ролан Ґаррос (1999, 2006, 2010), та по одному разу на Australian Open (2011) та US Open (2003).
  • На одиночних мейджорах доходила максимум до 1/8 фіналу на Ролан Ґаррос і US Open.
  • У цьому сезоні Среботнік ще не виступала. Востаннє виграла титул у 2018 році в парній сітці німецького Нюрнберга.
На початок