Запорізький експерт розповів, як зміняться ціни на комунальні послуги в області

Запорізький експерт розповів, як зміняться ціни на комунальні послуги в області

Запорізький експерт розповів, як зміняться ціни на комунальні послуги в області
Суспільне Запоріжжя

В Україні під час опалювального сезону 2021 – 2022 року тарифи підвищувати не планують, однак ціни на тепло формуються місцевою владою. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Який тариф діятиме в цьому опалювальному сезоні, у студії програми "Сьогодні. Головне" розповів Віталій Литвиненко, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації.

Запорізький експерт розповів, як зміняться ціни на комунальні послуги в області
Віталій Литвиненко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чиновник зазначив, що ціна природного газу для індивідуальних споживачів, які використовують його для опалення в приватних будинках, є зафіксованою річним тарифом, який не дозволяється змінювати.

"На сьогодні Нафтогаз це 7,96, Запоріжгаз 7, 99 гривень. Річний план він є фіксованим та не буде змінюватись до 30 квітня 2022 року. По електроенергії також зазначу, зафіксована ціна 1 гривня 68 копійки до 30 квітня 2020 року. Для споживачів, які споживають до 250 кВт – год 1 гривня 44 копійки", — пояснив Віталій Литвиненко.

Що стосується послуг постачання теплової енергії, директор департаменту зазначив, що для теплопостачальних підприємств за ініціативою президента та уряду зафіксована ціна 7 гривень 42 копійки за метр кубічний. У випадку, якщо відбудеться застосування нового тарифу на постачання теплової енергії, то ціна на неї зросте до 40%: "Якщо попередні відсотки, які розраховані надавалися до облдержадміністрації доходили до 60 %, то на сьогодні таких цифр вже немає. Максимальні відсотки, які зазначаються це 40 %. Кожна територія, підприємство має різну ситуацію, тому вартість тарифу у всіх буде різною".

Читайте також: Обсяги дешевого газу в Україні обмежені — експерт

Як пояснив експерт, ціна на теплову енергію у кожному населеному пункті залежатиме від кількості абонентів, протяжності теплових мереж, їхнього технічного стану.

Постачання тепловою енергією багатоквартирних будинків монополізоване, додає фахівець. Проте є можливість у власників квартир перейти на індивідуальне опалення.

Віталій Литвиненко зазначив, що у 2021 році змінилися умови постачання природного газу для теплопостачальних підприємств. Якщо раніше вони сплачували за фактично спожитий газ, то з цього року з теплопостачальних підприємств вимагають передоплату.

"Розробили компенсаційний механізм переходу 30 на 70, 40 на 60 поступово. Але попередня оплата за газ, це умова договору. Територіями опрацьовується питання попередньої оплати, це вже запроваджено в Києві, Мелітополі. Люди почали сплачувати", — наголосив чиновник.

Читайте також: Запоріжжю потрібно близько мільярда гривень, щоб розрахуватися за газ, - депутат міськради Басов

Віталій Литвиненко пояснює, орган місцевого самоврядування має прийняти рішення про початок опалювального сезону тоді, коли протягом трьох діб температура повітря фіксуватиметься нижче 8 градусів тепла.

"Що стосується готовності хочу зазначити, що на 15 вересня рекомендований показник Мінрегіоном 90 %. На сьогодні всі наші котельні, заклади соціальної сфери, житлові будинки перевищують рівень готовності 90 %", — запевнив чиновник.

З кінця серпня прийнято законодавство, яке дозволяє реструктуризувати заборгованість теплопостачальних підприємств за природний газ, каже Віталій Литвиненко: "На сьогодні наші підприємства повинні мільярд вісімсот мільйонів, це перше. Друге – це різниця в тарифах, прийняті типові положення, в облдержадміністрації створена територіальна комісія".

За словами експерта, можливість реструктуризувати старі борги, компенсація з державного бюджету та різниця в тарифах значно полегшать підготовку та своєчасний початок опалювального сезону.

Читайте також: Ціни на тепло: чому і на скільки зросте вартість опалення

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок