Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Генеральній асамблеї Організації Об'єднаних Націй 23 вересня запропонував, аби "Кримська платформа" працювала під егідою ООН.
Частину виступу Зеленський присвятив проблемі окупації Криму та частини Донбасу Росією.
""Кримська платформа" має працювати під егідою ООН. І якщо в кожного народу буде свій майданчик під егідою – це і означатиме оживити ООН", – заявив президент України.
Він також закликав країни підписати декларацію платформи.
"Якщо ми хочемо оживити ООН – давайте пам'ятати, що тут немає обраних, яких не можна ображати. Я закликаю усі країни підписати декларацію Кримської платформи", – наголосив він.
З трибуни Зеленський нагадав, що на початку вересня в Криму був незаконно затриманий заступник голови Меджісу Наріман Джелял.
Раніше в Офісі президента повідомили, що Росія намагалася зірвати обговорення ситуації у Криму та на Донбасі в ООН.
Кримська платформа — дипломатична ініціатива України, у перспективі — міжнародний координаційний механізм для повернення питання Криму до порядку денного, захисту прав людини в Криму та сприяння деокупації півострова.
23 серпня у Києві відбувся саміт Кримської платформи. У зустрічі взяли участь представники 46 країн, НАТО, Ради Європи та ГУАМ. Мета саміту – домогтися, аби тема повернення Криму до складу України не зникала зі світового порядку денного. За підсумками зустрічі учасники підписали спільну декларацію, а президент України Володимир Зеленський запросив Росію взяти участь у платформі.
В ООН Зеленський почав свій виступ з Сергія Шефіра, помічника президента, на якого вранці 22 вересня під Києвом здійснили замах.
Більше про те, що сказав Зеленський на ГА ООН читайте тут.
Читайте також: "Ми на краю прірви". Генсек ООН закликав схвалити нові плани із захисту довкілля
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!