У новомиргородській школі №3 від коронавірусу вакцинувались 10% вчителів

У новомиргородській школі №3 від коронавірусу вакцинувались 10% вчителів

У новомиргородській школі №3 від коронавірусу вакцинувались 10% вчителів
Суспільне: Кропивницький

Шестеро з 55 вчителів вакциновані від коронавірусу у школі №3 Новомиргородської громади. Це найменша кількість щеплених вчителів серед 17 шкіл громади. Суспільне дізнавалось у вчителів про мотивацію щепитися і що про перспективу дистанційного навчання думають батьки учнів школи.

З 23 жовтня Україна переходить до ”жовтої” зони за рівнем розповсюдження коронавірусу. Згідно правил, школи, у яких вакциновані менше 80% працівників, мають частково перейти на дистанційне навчання.

Директорка школи Тетяна Свистунова розповіла Суспільному, що у школі працюють 81 людина, 55 з яких – вчителі. Від коронавірусу щепились 15% працівників: шестеро людей отримали дві дози вакцини, восьмеро – одну: ”Сподіваюсь, попрацюємо ще з людьми і, можливо, досягнемо показника у 50% вакцинованих. Змусити ми не можемо. Я і медпрацівник шкільний пояснюємо, розповідаємо. Сама я щепилася”.

Що кажуть вчителі

Вчителька початкових класів Людмила Гавриленко сказала, що не хоче переходити на дистанційне навчання, але від коронавірусу не щепилась, бо лікується: ”Я зараз ще ”проколююсь”, бо хворіла і не закінчила лікування. Тому відтермінувала вакцинування. Планую це зробити, коли дозволить лікар”

Вчителька математики й фізики Катерина Федорова проти навчання вдома. Розповіла, що не вакцинувалась через хронічне захворювання: ”У мене хронічна імунна хвороба. Лікар не рекомендує мені робити вакцинацію. Якби не хвороба, то можна було б вакцинуватись”.

Вчителька біології Тетяна Новохатченко розповіла, що щепилась від коронавірусу в липні: ”Перш за все, думала про себе. По-друге, лікар пояснив, що перебіг буде легшим, якщо я все ж захворію. По-третє, вакцинувавшись, я не наражаю на небезпеку інших”.

Тетяна Письмак працює вчителькою у Йосипівській школі Новомиргородської громади. Вакцинувалась від коронавірусу в пункті щеплення у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги, що у Новомиргороді. Жінка розповіла, що вирішила щепитись, бо до показника у 80% щеплених працівників школи не вистачало двох людей: ”У нас у школі в Йосипівці працюють 24 людини. Потрібно було щепитись ще двом, щоб 80% були вакцинованими і школа працювала у звичному режимі. Дистанційне навчання, вважаю, до гарних наслідків не призводить, ми це перевірили минулого навчального року”.

Чи хочуть батьки дистанційного навчання

Житель Новомиргорода, батько двох школярів, Сергій Швая сказав, що дистанційного навчання дітей не хоче: ”Діти не можуть отримати нормальну освіту, позбавлені спілкування з вчителем і один з одним. А якщо дитина позбавлена спілкування з однокласниками, вона не може повноцінно розвиватися як особистість, як дитина”.

Темпи щеплення в громаді

За словами головної лікарки новомиргородського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксани Криворучко, щодня щеплення від корона вірусу в них отримують майже пів сотні людей. Пункти щеплення діють у поліклініці в Новомиргороді, лікарні в селищі Капітанівка та амбулаторії в селі Панчеве. На момент зйомки, 22 вересня, мали в наявності півтори тисячі дох вакцини Coronavac, 1700 доз AstraZeneca, щотижня заповляють по три сотні доз вакцини від Pfizer: ”Вакцинували 14,7% жителів громади – це, на 21 вересня, 3253 людей. За інформацією, що є в мене, у нас три школи вакциновані на 80%. Це сільські школи. Місто відстає, чомусь не хочуть щепитись”.

Міський голова Новомиргорода Ігор Забажан розповів, що у громаді є 17 шкіл, в яких працюють 662 людини. На 20 вересня від коронавірусу вакцинувались 387 працівників шкіл, це 59% від загальної кількості. Щоб збільшити відсоток вакцинованих вчителів, зі слів голови громади, проводять роз’яснювальну роботу: ”Маємо надію, що за цей тиждень ми ”підтягнемось” і, можливо, вийдемо на рівень 80%”.

За словами Ігоря Забажана, рішення про те, як з понеділка, 27 вересня, працюватимуть школи Новомиргородської громади, ухвалюватимуть у неділю, 26 вересня.

Що відомо

На початок