З середини жовтня знову запрацює інфекційне відділення обласної лікарні у Кропивницькому, яке на початку карантину облаштували для лікування людей з коронавірусом. Про це розповів виконувач обов’язків головного лікаря Вадим Супрун. Відділення не працювало з кінця червня через аварійність. Суспільне дізнавалося, що відремонтували та скільки грошей витратили.
Будівля інфекційного відділення обласної лікарні у Кропивницькому, розрахованого на 30 людей, наприкінці червня 2021 року тріснула навпіл. Через аварійність пацієнтів перевели в інший корпус.
Чому тріснула будівля
Тріщина, через яку припинили роботу відділення, виникла між будівлею відділення і сходовою клітиною, яку прибудували у 2008-2010 роках – розповів представник підрядної організації, яка виконує ремонт, Сергій Таран. З його слів, біля даху тріщина завширшки 15 сантиметрів, біля фундаменту – 3-4 сантиметри: ”Сходова клітина має окремий фундамент і є окремою будівлею. Фундамент клітини дав просадку і сходова клітина почала ”сідати”, в результаті чого вона почала відділятися від основної будівлі”.
Заступник головного лікаря обласної лікарні Олег Лісінський розповів, що тріщина з’явилася 2010 року і поступово збільшувалась: ”Це ковідне відділення. І ця сходова частин є невід’ємною частиною цього відділення. Це червона зона, через яку повинні були ходити лікарі, які обслуговували хворих”.
Причина утворення тріщини – порушення будівельних норм та пошкодження каналізаційної системи. Це висновок технічного обстеження будівлі – сказав Олег Лісінський. З його слів, сходова клітина почала ”відходити” від будівлі відділення 2011 року. Технічне обстеження замовили 2017 року: ”Виявили, що глибина залягання фундаменту менша за необхідну. Маяки, які встановлювали протягом цих років, тріскалися”.
Як ремонтують
Аби тріщина не збільшувалася, стіни посилили сталевими тягами – розповів підрядник, перерахувавши усі роботи, передбачені проєктно-кошторисною документацією: ”Підсилення фундаменту прибудови, стягування прибудови основної будівлі, заміна каналізації і підключення її до колектора, ремонт сходових клітин та всередині будівлі”.

За словами Сергія Тарана, 13 вересня розпочали ремонтувати приміщення інфекційного відділення всередині: ”Кладемо нову плитку замість старої, вирівнюємо підлогу і в палатах кладемо плитку замість лінолеуму, замінюємо освітлення в усьому відділенні на сучасне, розетки та вимикачі”.

Звідки брали гроші на ремонт
Гроші на укріплення стіни виділили з бюджету розвитку обласного бюджету – сказав начальник відділу обласного управління капітального будівництва Ростислав Погребнюк. Сума договору, з його слів, складає мільйон 215 тисяч 854 гривні.
Відділення ремонтують за гроші з обласного бюджету – сказав заступник головного лікаря. Це два мільйони гривень.
Де лікують пацієнтів, поки ремонтують відділення
Хворих на коронавірус лікують в іншому корпусі, розрахованому на 30 ліжок. За словами завідувачки інфекційного відділення Олени Смірнової, на 22 вересня у відділенні лікують 20 пацієнтів, вісім з яких підключені до апаратів штучної вентиляції легень: ”13-14 пацієнтів перебувають у важкому стані, усі 19 кисневих ліжок зайняті. Кількість хворих у вересні збільшилась вдвічі, у порівнянні з липнем і серпнем. Вже на сьогодні пролікували вдвічі більше ніж минулого місяця. Але наявних потужностей нам поки вистачає”.
Олена Смірнова сказала, що рішення про ремонт інфекційного відділення в обласній адміністрації ухвалили, коли захворюваність на COVID-19 знизилась.
Коли завершать ремонт
Ростислав Погребнюк сказав, що, за сприятливої погоди, ремонт завершать до 1 жовтня.
За словами представника підрядної організації, ремонтні роботи триватимуть до середини жовтня.
Що відомо
- 21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 23 вересня.
- З початку пандемії в Кіровоградській області зареєстрували 21397 випадків COVID-19, 20077 людей одужали, 883 жителів регіону померли від ускладнень захворювання. Це дані на ранок 22 вересня.
- Показники захворюваності на коронавірус у Кропивницькому – одні з найнижчих в Україні. Макарук
Читайте також
Чотири міста на Кіровоградщині майже на дві доби залишаться без води.